Çocuklarda saygı denen bir şeyin kalmaması

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 3B
Benim görüşüm şu yönde herkes böyle değil tabii belirli bir kesimden bahsetiyorum mesela ben 14 yaşındayım 18 19 yaşındaki abiler oyunda bir Mic basıyorum mesela CS'den örnek veriyim Mic bastınya seni kücük biliyorlar kendisi ölse bile küfür edip velet demiye başlıyor sen böyle yapan kişilere saygıyı kimse vermez.

Bende yeni nesil sayılabilirim evet son yıllarda böyle çocuklar türedi. Ben küçükken bunlar yoktu, her çocuk serseri kesilmiş. Ben markete çıktım, 2 tane çocuk biri zargana biri şişko, küçücük çocuklara bağırıyorlar ve ben onu gördüm deliye döndüm bir de elini kolunu sallaya sallaya yürüyorlar. Gidip onlara 2 tokat vurmak istedim ama çocukla çocuk olmak istemiyorum. Hepsi çukur çıktıktan sonra türedi diyebilirim, küfür konusuna deyinmiyorum, çok üzülüyorum ileride acaba benim de çocuğum böyle olur mu diye korkuyorum. Şaka bir yana öyle evladım olsa eldivenle bile sevmem, 15 cm kol ile insanlara dayılanıyorlar ama görmezden gelmek daha iyi. Hepsi belasını ileride bulur, e tabii bizde biz gibi bir nesilin peşindeyiz ama tiktok, çukur, Enes batur gibi şeyler yüzünden bu halde. Artistliği çukur dan, aptallığı tiktoktan küfürü de Enes baturdan öğrendiler. Oysaki çukur yerine belgesel, tiktok yerine snapchat gibi sade uygulamalar, Enes batur yerine barış özcan gibi harbi insanları izleseler herkes onlarla gurur duyar.
Bu mesajımı okuyan küçük kardeşlerim var ise bu yola girmesinler. Girmişlerse vazgeçsinler, çukurdan delikanlı, tiktokdan ünlü, Enes batur u izleyerek YouTuber olunmaz.

Sosyal medya bu halde olduğu için. Devir teknoloji devri, çocuklar internette gördüğü gereksiz, işe yaramaz, vasıfsız insanları örnek alıyor maalesef. Aileler önemli rol oynuyor bu konuda, kısıtlama şart. Bizim zamanımızda tiktok'dur, musically'dir ve saçma sapan youtube kanalları ve onların aptal challangeleri yoktu. Bu saatten sonra çocuklarımızı kolay kolay koruyamayız bu tiplerden.

Sebebinin aile eğitimi olduğunu düşünüyorum birçok anne ve baba çocuklarıyla ilgilenmiyor eline elektronik eşya verip susturuyorlar veya sokağa çıkarıp ne yaptığına bakmadan evde oturan aileler var. Biz 10 yaşında küfür nedir bilmezdik utanırdık şimdiki nesil sıkıntılı.

2006 nesili bence son sokak çocuğu nesiliydi. Devamı da gelmez.
Hepsi uyuşuk, tembel, küfürbaz bir nesil geliyor.

Çocuklar "hava atmak" için sigaraya hatta uyuşturucuya başlıyor, "zengin" olduğunu iddia ederek arkadaş edinmeye çalışıyor. İlginçtir ki ikisi de işe yarıyor ve körler sağırlar birbirini ağırlıyor.

Bu bariz bir bozulma evet. Ancak sadece çocuklarda gözlemlenen bir şey değil bu. Toplum genel olarak hastalıklı. Sağlıklı bir insan bulmak ve temel düzeyde iletişim kurmak oldukça zor.

Çocuklar kendi kendine yetişmiyor, çevrelerindeki karakterleri rol model alıyorlar. Eğitim konusuna değinmek istemiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı