Çocuklarda saygı denen bir şeyin kalmaması

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 3B
Çocuğun nasıl eğitileceğini, ne gibi dersler alacağını, nasıl ortamda yetişeceğini devlet belirliyor. Aileler burada sadece bir figürden ibaret. Zira aileler de uzaydan gelmedi, devletin aynı etkisi aileler üzerinde de geçerli.
Devletin eğitim anlayışı ne ise çocuklar da o yönde gider.

Bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu bilmek ile ilgili. Hem kendilerini hem çocuklarını yakıyorlar. Diziler zehir zaten kaldırılmalı.

Saygılı olmak bir seçim ve önemli bir farkındalıktır, insanlar bu dünya da var olduğu sürece saygılı da saygısız insanlar da olmaya devam edecek, insanlar asla belli bir özelliğe sahip olamaz, başkalarının saygısız davranışları bana bir şey kaybettirmez ama onlara benim faydam olacak konuları da kaybettirmemeli. Bir yere kadar insanlara doğruyu göstermek ve eğer anlamıyorlarsa boşvermek en iyisi.

Eskiden küçükler küçüklüğünü, büyükler büyüklüğünü bilirdi. Karşılıklı saygı ve sevgi vardı en önemlisi. Şu an sokağa, parklara çıkıyorum bir tur atmaya. Millet birbirinin annesine sövmek için fırsat kolluyor. Arkadaşlıkların birçoğu çıkar ilişkisine dönmüş. Küçükken mahalleden bir abimizi görünce en azından gider selam verirdik. Şimdiki çocuklar 5 yaş büyük adama kafa tutmaya çalışıyor.

Arkadaşlar ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum. Sizin fikirleriniz nedir bu konu hakkında?
Kardeş gerçekten doğru düşünüyorsun. Bunun tek sebebi ise küçük yaşta çocuklara bile telefon alınması.O yüzden çocuklar küçük yaşlardan İnternete erişim sağladığı için düşünce tarzı değişti. Artık senden 5 yaş küçük bile sana kekoluk taslamaya çalışıyor. Dediğim gibi düşünce tarzı değişmeli. Geçmişte bebelere balon diyorlardı şimdi telefon diyorlar...

Geri
Yukarı