COD Modern Warfare Urzikstan neresi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yav demeyeyim diyorum ama kardeşim bizim askerimiz sınırda vatanı için savaşıyor bizim ülkemizdekiler Call of Duty adındaki ülkemizin sınırındaki terroristleri savunan oyuna para verip oynuyor. Hadi diyelim bu yeni oyunda böyle bu durum var hata yapmışlardır. Adamlar bir önceki oyunlarında da böyle durumlar var. Örneğin Afganistan ve Irak gibi ülkeleri konu alınarak Müslümanların katliamına izin veriyor. Modern Warfare 2 Oyununda; harabe bir evin tuvaletinde kirler içerisindeki bir klozetin tam üzerinde, Hadis-i Şerif ile bezeli olan bir çerçeve bulunmaktadır. Çerçevede ‘Allah güzeldir. Güzel olanı sever’ hadisi Arapça olarak kullanılmaktadır. Bu firmanın Müslümanlarla ilgili problemi var ve ırkçı bir şirket almayın aldırtmayın.

Kaynak: Guitar Hero da listede: Bakanlık 19 oyunu 'İslamofobik' diye teşhir etti - Diken

Bu arada bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Bir çok yayıncı ve Youtuber susarken bir tek bu adam konuştu helal olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu COD düşmanlığı birilerinin saçma sapan propagandalarıyla yine gündeme oturdu, Sadece yeni MW için değil serinin önceki oyunları da böyleydi, niye kimse sesini çıkarmadı? İnternet kafelerde MW1-MW2-MW3 multiplayerlar gençler tarafından gayet seviliyordu. COD serisinin belki en iyi olacak oyunu. (Hikaye konusunu detaylı araştırın)
Multiplayer muazzam özellikle yeni gelen Ground War modu 32v32 haritada inanılmaz atmosfer yaşatıyor ve en önemlisi DLC'lere para almayacaklarını açıkladılar. Ben de Türküm, elhamdülillah ben de Müslümanım ama yeni çıkan COD oyunlarını kötüleyeceğim yere en azından açıp bir oynuyorum. Bu kadar ağlanacağına Türk oyun şirketleri daha iyisini yapsın onu oynayalım. Hatta maddi sponsor yok denilip durulacağına bir bağış kampanyası açılsın COD'a verdiğim paranın 2 katını atmazsam namerdim.

Not: Yanlış anlaşılmasın bende bu durumdan hiç hoşnut değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Noixol Terör örgütünü kahraman gibi gösteriyorlar. Bundan daha çok tepkiyi hak eden şey nedir acaba?

Beni diğer Müslümanlar ülkeler ve vatandaşları değil, kendi ülkemin vatandaşları ilgilendiriyor. Bu yüzden bu oyunu oynayan Türk YouTuberlar'a karşı tepkiliyim. Sırf para için benliklerini ve vatanseverliklerini satıyorlar.

Rusya niye susuyor o zaman ? Oyun bu çok da şeyetmemek lazım.
Rusya oyunu yasakladı bile haberin yok. Haritalardan biri bire bir kendi ülkesinde geçtiği için yasakladı.
Beni diğer Müslümanlar ülkeler ve vatandaşları değil, kendi ülkemin vatandaşları ilgilendiriyor. Bu yüzden bu oyunu oynayan Türk YouTuberlar'a karşı tepkiliyim. Sırf para için benliklerini ve vatanseverliklerini satıyorlar.
Bu düşüncen mantıksız bana kalırsa. Sen bugün,yarın haksızlığa susarsan sende haksızlığa düşersin.

Rusya oyunu yasakladı bile haberin yok. Haritalardan biri bire bir kendi ülkesinde geçtiği için yasakladı.

Bu düşüncen mantıksız bana kalırsa. Sen bugün,yarın haksızlığa susarsan sende haksızlığa düşersin.
Sen de haklısın, fakat bu benim kendi düşüncem. Örneğin, Filistin'e destek verdik hep İsrail karşısında, fakat ne oldu? Harekat başlayınca "Türkiye bu operasyonu yapmamalıydı, karşıyız." tarzında açıklamalar yaptı. O yüzden herkes kendi ülkesinden ve vatandaşlarından sorumlu. Bana göre de bu oyunu oynayanlar vatan, millet, Sakarya deyip durmasınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı