COD Modern Warfare Urzikstan neresi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen de haklısın, fakat bu benim kendi düşüncem. Örneğin, Filistin'e destek verdik hep İsrail karşısında, fakat ne oldu? Harekat başlayınca "Türkiye bu operasyonu yapmamalıydı, karşıyız." tarzında açıklamalar yaptı. O yüzden herkes kendi ülkesinden ve vatandaşlarından sorumlu. Bana göre de bu oyunu oynayanlar vatan, millet, Sakarya deyip durmasınlar.
Biz doğru olanı yaptık. İsteyen istediğini söylesin atalarımızdan da kitabımızdan da böyle görmüş insanlarız. Oyunu oynayan kişiler hakkında dediğine katılıyorum burada isimlerini saymaya kalkarsak bitiremeyiz.

Son düzenleme:
Rusya ve Gürcistan ülkeleri arasında bulunan bir yerde Arapça dili nasıl hakim olabiliyor?
Çeçenistan taraflarında eskiden az da olsa Arapça da konuşuluyordu, şimdi durum ne bilmiyorum. Zamanında Rusya'yı yenip 5 yıl boyunca bağımsız kalmışlardı fakat sonradan Putin gelince ve içeriden hainler de çıkınca bağımsızlıklarını kaybetmişlerdi. Ayrıca Kafkasya'da geçiyor diyor (ki oralar yeşillik, orman arazidir) ama çöl yapmışlar, direnişçiler de malum :p

Ayrıca Kafkasya'da geçiyor diyor (ki oralar yeşillik, orman arazidir) ama çöl yapmışlar, direnişçiler de malum
Çeçenler veya benzerleri hiç İŞİD ile savaşmış mıydı peki?

Sen Amerika askerine böyle bir propaganda yaparak bir oyun çıkar bak bakalım senin oyununu ne yapıyorlar :D Ne demişler, geçirilmeye alışmış bu millet.

Oyun görmedim ama sinemada ve özellikle standuplarda amerikanın askeri ve dış polikalarını eleştiren, ordusunu yaptıklarını itin şeyine sokup çıkaran onlarca şey gördüm izledim. Yani o adamların dediğinin onda birini bu ülkede söylesen vatan haini ilan edilir hatta sokağa bile çıkamazsın. :) Yani oyunda çıkarsalar hiçbir şey olmaz. Adamlarda ifade özgürlüğü sınırsız. Yapacakları tek karşı şey, karşıtı düşüncelerin propagandasının yapıldığı daha büyük bütçeli bir yapım olur. O da ancak oyun ve sinemada parasını vererek. Standupta bireysel yapımlarda değil. Ortalamanın üstü zeka gerektirdiği için bu işler milliyetçi adam bulamazlar zira :)
Çeçenler veya benzerleri hiç İŞİD ile savaşmış mıydı peki?

IŞİD'e katılan çok büyük bir çeçen kesim var. Savaşmazlar zira aynı kafadalar. Radikal İslamcı ve sivil öldüren terörist grup ikiside. Çeçenler belirli bir zamandan sonra tamamen radikal islama ve vahhabi benzeri fikirlere kaydılar. Başları vahhabiliği desteklemese bile. Ve nihayetinde de sivilleri çoluk çocuk demeden öldürdüler. Hatta öldürdükleri Rus askerleri bile sivil sayılır çünkü çoğu bizim mehmetçik gibi zorunlu askerliğini yapan gençler. (conscript)

Son düzenleme:
Ruslar gelip Çeçenleri katlediyor, kadınlarına çocuklarına tecavüz ediyor terörist olmuyor onlar kendilerini savununca mı terörist oluyorlar? Çeçen-Rus savaşında Rusya Çeçenistan'ın her bir metre karesine ortalama 4 bomba attı. Bir de utanmadan Rus askerlerine sivil diyor. Sizin gözünüzde tüm Müslümanlar terörist zaten.

Ruslar gelip Çeçenleri katlediyor, kadınlarına çocuklarına tecavüz ediyor terörist olmuyor onlar kendilerini savununca mı terörist oluyorlar? Çeçen-Rus savaşında Rusya Çeçenistan'ın her bir metre karesine ortalama 4 bomba attı. Bir de utanmadan Rus askerlerine sivil diyor. Sizin gözünüzde tüm Müslümanlar terörist zaten.

Mantığa bak çay demle :) Yani onlar kadınlarını çocuklarını öldürdü bizde onların kadınlarını çocuklarını öldürelim.
Evet teröristler. Hemde teröristin ağababası hepsi. PKK'dan farkları yok. Yaptıkları katliamları sansürsüz haber kanallarında görebilirsin. Okul basan çocuk katleden adamlara terörist deniyor.

İstatistik olarakta dünyada teröristlerin dinine bakarsan çoğunluğunun islam olduğunu ve hatta örgütlerin direkt islami olduğunu görürsün. Yani tüm müslümanlar terörist değil ama hepsini toplayınca sonuç bu çıkıyor :)

Çeçenler hiç sivil öldürmedi. Okul, hastahane basıp rehin aldıkları oldu fakat onları da Rus askerleri öldürüp suçu Çeçen'lere attılar. Müslümanlara terörist diyorsunuz da asıl katliamlar yapan, dünya savaşlarını başlatan Amerika, Rusya, Çin gibi ülkelere sesiniz çıkmıyor.

Çeçenler hiç sivil öldürmedi. Okul, hastahane basıp rehin aldıkları oldu fakat onları da Rus askerleri öldürüp suçu Çeçen'lere attılar. Müslümanlara terörist diyorsunuz da asıl katliamlar yapan, dünya savaşlarını başlatan Amerika, Rusya, Çin gibi ülkelere sesiniz çıkmıyor.

İmzama bakarsan genel olarak savaşa karşı olduğumu görebilirsin. Öte yandan imzamı daha detaylı araştırırsan, bu sözlerin ABD'nin savaş politikalarına karşı söylenmiş olduğunu görürsün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı