CoD Warzone FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Justpub

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, oyunda nedenini hala çözemediğim bir problem var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sistemim,
R5 3600
2x8 3000 MHz
RX 5700.
B450M S2H
CM MB520

Şimdi problemime gelecek olursak, normalde oyunu gayet akıcı bir şekilde oynuyorum. 120 FPS civarı alıyorum, gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Fakat tam zamanını kestiremediğim ama tahmini olarak 6-7 oyun sonunda oyunda donmalar oluşuyor. FPS'ye bakıyorum dalgalanma yok gibi ya da gözden kaçıyorum. Ping her zaman var, internet kaynaklı oldugunu sanmıyorum.
Oyundan çıkıp girince düzeliyor.
Bir ara tam ekrandan çerçeveli tam ekrana alınca düzeldi sanmıştım ama işe yaramadı.
Bu arada ekran kartını DDU ile silip tekrar kurdum.
Driverları güncelledim.
Sıcaklık kontrollerini yaptım, hepsi normal.

Nereden bulduğumu hatırlamıyorum. Redditte birkaç konuda görmüştüm. Bilemiyorum 0.55 yap diyenleri de görmüştüm. İkisini de deneyin. Denemekten zarar gelmez. Oyun içi ayarlardaki kullanılabilir VRAM sınırı daha da düşer. Başka bir şeye etkisi var mı bilmiyorum. Ayarları çok yükseltirsen kırmızı uyarı verir. Belki bu sebeple takılmalar da başlayabilir.

Tamamdır hocam deneyeceğim. Son olarak oyunu her yeni başlattığımda grafik ayarlarında ki ekran resulation kısmı 66'ya düşüyor ve fullscren yerine fullscrenn border olarak başlıyor bunun çözümünü biliyor musunuz?

Tamamdır hocam deneyeceğim. Son olarak oyunu her yeni başlattığımda grafik ayarlarında ki ekran resulation kısmı 66'ya düşüyor ve fullscren yerine fullscrenn border olarak başlıyor bunun çözümünü biliyor musunuz?
Onu bilmiyorum. Bende de arada sırada oluyordu o. Oyunun bir sorunu herhalde.

Sonradan güncelleme gelmiş olabilir ya da yanlış yüklenmiş bir güncelleme gibi etmenler sonradan bu sorunun yaşanmasına sebebiyet verir.
İlk baştan kastım o değildi hocam, örnek olarak suan oyuna girsem donma gibi bir durum yaşamıyorum 6 7 el oynadıktan sonra ortaya çıkıyor. Ekstra olarak DDU ile driverları silip güncelleştirmeyide denemiştim. Şimdi arkadaşın söylediği ayarı yapıp test edeceğim.

Geri
Yukarı