COD Warzone Sabit FPS ve Kasma Sorunu

wh1spa

Hectopat
Merhaba.
Sistem;
İşlemci: R5 2600 (Wraith Prism Soğutucu)
Anakart: ASUS Prime B450M-K
Ekran kartı: MSI RTX 2060 Gaming
RAM: 2x8 3000 MHz Corsair Vengeance
PSU: 500W ( 6 yıllık ) sertifikasız
Monitör: AOC 2590PX 144 Hz 1 ms 1080P
HDD: 120 SSD / 1 TB HDD (Oyunlar HDD kurulu)

Sorunun özeti; Daha önceden PUBG'de tüm ayarları düşürüp yükseltmeme rağmen sürekli sabit FPS ortalama 100 civarı ve donma, takılma yaşıyordum. Girmemeye başladım. BF5'de de aynı problemler devam etti. The Division 2'de ise de aynı problemleri yaşadım. Şu an Codmw Warzone oynuyorum ve FPS sürekli 85-105 arası oynuyor ve 100'ün altına düştüğü anda kasma hissiyatı veriyor. Hiç akıcı değil. Bazen çok aşırı yavaş gibi, bazen düzelmiş gibi. Yayın videolarında vs aynı sistem 100+ FPS alıyorlar ve belki daha yükseği. NVIDIA denetim masasından V-Sync pasif/aktif her yolu denedim. CoD için tüm ayarları Low'da yapsam en yüksek de yapsam FPS aynı ve kasma hissi veriyor. Windows 1909 güncel. Tüm sürücüler güncel. BIOS güncel. Bir türlü çözemiyorum. Yardımcı olabilen varsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• fps.jpg
    fps.jpg
    326,1 KB · Görüntüleme: 166
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar bende bugün ayarları optimum'a aldım tüm her şey yüksek ayarlarda FPS sabit aynı sadece birazcık daha takılmalar oluyor, ayarları düşürdüğümde her şeyi LOW'a bile çeksem yine aynı FPS alıyorum bu oyunda bir gariplik var galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı