Çözüldü Code::Blocks programına "stdio.h" dosyası ekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cangg

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir sitede şöyle bir kısım gördüm:

1609238084838.png

Bunu nasıl uygulayabilirim?

Kütüphaneler bazı fonksiyonları ve komutları sizin yazmanıza gerek kalmadan kısaltma ile kullanmanızı sağlayan kitap tarzı şey diyebiliriz. Misal "srand(time(NULL))" diye bir komut var ve bu komutun düzgün çalışabilmesi için #include <time.h> kütüphanesi gerekli. Herhangi bir kütüphaneyi eklemek için C dilinde "#include <**>" yazmalısınız. İki yıldız yerine kütüphane ismi girmelisiniz.

Kütüphaneler bazı fonksiyonları ve komutları sizin yazmanıza gerek kalmadan kısaltma ile kullanmanızı sağlayan kitap tarzı şey diyebiliriz. Misal "srand(time(NULL))" diye bir komut var ve bu komutun düzgün çalışabilmesi için #include <time.h> kütüphanesi gerekli. Herhangi bir kütüphaneyi eklemek için C dilinde "#include <**>" yazmalısınız. İki yıldız yerine kütüphane ismi girmelisiniz.
Code::Blocks kullanmadım ama yüklediğinizde direkt C yazabiliyor olmanız gerek diye düşünüyorum.
Kodun ilk satırına #include <stdio.h> yazmanızın yeterli olması lazım.
Teşekkür ederim cevaplarınız için fakat başkalarında kod yeşil olurken bende siyah kalıyor. Örneğin:
1609239053236.png

1609239080526.png

Teşekkür ederim cevaplarınız için fakat başkalarında kod yeşil olurken bende siyah kalıyor. Örneğin:
Eki Görüntüle 806480
Eki Görüntüle 806481
Şu kodu yapıştırıp çalıştırır mısınız? Ekrana CMD ekranı gelip "Merhaba Sosyal" yazması gerekiyor tırnak işaretsiz bir biçimde.
C:
#include <stdio.h>

int main()
{
    printf("Merhaba Sosyal");
    return 0;
}

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı