Çözdüğünüz en ilginç sorun nedir?

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
Çözmekte zorlandığınız, çözdükten sonra "Bundan dolayı mı oluyormuş?" dedirtip şaşırtan sorununuz oldu mu? Bu konudaki amacım çözülen sorunları açığa çıkartıp, benzer veya aynı sorunu yaşayanlara kapı aralamak.

CS:GO'da çözünürlüğü 1280x960 yaptığımda ekran bulanık oluyordu. Hz'i 75 yapınca düzelmişti. Bu sorunu yaşayan olursa denemesini öneririm.

1. Java destekli oyunlarda yüksek performanslı ekran kartı kullanması için bunu kullanabilirsiniz. Java klasöründe ismi "javaw.exe" olan dosya.

1644512624013.png

2. CS 1.6 oyununda FPS sınırını kaldırmak için konsola developer 2 yazıp fps_max 0 yapmak. Steam'de ise fps_override 1 ve fps_max 0.

3. CS 1.6 oyununda her daim blackbar oluyorsa istediğiniz çözünürlüğü Windows çözünürlüğü olarak ayarlayıp oyunu açın.
Aklıma daha fazla gelirse mesaj olarak yazarım.

Oyunlarda grafik ayarlarında pencereli tam ekranı, tam ekran yapınca FPS'in 2 katı artması beni çok şaşırtmıştı.

Bir de bilgisayarın ağ kartında sorun var zannetmiştim sonradan elektrik olmadığını bu yüzden modemin kapalı olduğunu anladım.

Kulaklık mikrofonu deli gibi cızırtı veriyordu, bildiğiniz elektrik sesi gidiyordu karşıya. Kasaya dokununca ses azalıyordu. Garip kısmı kulaklığı yere düşürünce düzelmişti. Bayağı bir bakıştım cihazla.

Geri
Yukarı