Çözüldü İ7 M640 İşlemcili Casper Laptop Isınma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Evet arkadaşlar termal macun değişimini yaptım fanı da bir güzel temizledim şimdi daha sessiz çalışıyor. Yaklaşık 1 yıllık eziyet sona erdi. İşlemcimi tam performansıyla kullanabiliyorum :D Daha önceki sonuçları biliyorsunuz zaten şimdi testi tekrarladım sonuçlar;

İşlemci sıcaklığı birden artmadı önce 60 derecelere sonra yavaş yavaş 90 dereceye kadar çıktı. Bu süreçte herhangi bir frekans azaltma olmadı. Demek ki termal macun gerçekten önemliymiş
stabilitytest.png

Teşekkür ederim hepinize, derdimle kendi derdinizmiş gibi ilgilendiniz @BilgisayarKurdu eski testte avarage CPU clock 2000 iken yeni testte 3192 yani işlemci TurboBoost açıkken dakikalarca frekans düşürmeden çalışabiliyor :D Yaşasın oyun oynamak ve kısalan render süreleri ...

Bu arada işlemci ve ekran kartını iyice inceledim herhangi bir yanma veya kararma yok gayet güzel görünüyordu zaten ekran kartı devreye entegre, çıkarılamıyor. @SunSet dediğiniz gibi bir soket sorunu yok, termal macunu sürdükten sonra 4 işlemci vidasını da sağlam bir şekilde sıktım gayet güzel oturdu.

Teşekkürler @Silinen üye :)

Diğer ısınma, fan sesi ve performans düşüşü sorunlarından şikayetçi arkadaşlara tavsiye;
1 Laptopunuzu temiz tutun
2 Azıcık bir paraya kıyıp kaliteli bir termal macun değişimi yapın (merak edenler için benimki 25 lira tuttu)

Şimdi kafanız rahat olabilir. İyi forumlar ;)

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Zaten macun sürdükten sonra sorun devam etseydi donanımdan sorun olacaktı. Donanımda iyi bilgin yoksa anlayamazsınız. Kesin sonuca varamazdın...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı