Çözüldü Kernel-Power 41 63 Sistem Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uyemurat

Hectopat
Yer
İstanbul
Selam arkadaşlar, Benim pc donuyor. Bazen internette gezinirken bazen de program çalıştırırken donup kalıyor. Kasa çalışıyor ama tuşlar maus ekran öylece donup kalıyor. Olay görüntüleyicisinde Kernel-Power 41 63 Sistem Hatası çıkıyor. Bir kaç defa format attım farklı sistemler kurdum virüs taraması yaptım tüm dataları silip tekrar format attım vs. nafile. Anakartın kitapçığında kullandığım RAM'ler için destek yok. Acaba RAM uyuşmazlığı olabilir mi?

• Anakart: ASUS P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
  • İşlemci: INTEL Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm Islemci
  • Ram: GSKILL 16GB(2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz cl10 1,65V Dual Kit Ram
  • SSD: INTEL 120GB SSD 330 Serisi Sata 3.0 SSD(500MB Okuma / 450MB Yazma)
  • PSU: XILENCE XILENCE XP800 800W 135MM FAN PSU GAMİNG SERİSİ 80+ BRONZE R3
  • Kasa: Zalman Z11 Plus
  • Ekran Kartı: SAPPHIRE HD7850 O.C. Edition GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
  • İşlemci Soğutucusu: COOLER MASTER HYPER 612S LGA 775/1155/1156/1366 & AMD AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • DVD rider : PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH

Buradaki konuyu yapıyorum
1411'den 1400'e indiriyorum fakat altındaki voltaj değerleri farklı 1400 e çekince oralar da düşecek mi yoksa konudaki gibi mi yapayım?

Buradaki konuyu yapıyorum
1411'den 1400'e indiriyorum fakat altındaki voltaj değerleri farklı 1400 e çekince oralar da düşecek mi yoksa konudaki gibi mi yapayım?
Bu rehberi uygulamayın. Siz Undervolt yapmayacaksınız, Underclock yapacaksınız. Başta da söylediğim gibi, Radeon ayarlarını açıp frekans kısmına gelin, en sağda bulunan maksimum frekans 1411 ise önce 1400'e çekip deneyin. Sorun devam eder ise 1396'ya çekin, voltaj kısmına dokunmayın, sadece işaretlediğim kısımı değiştirin. Voltaj otomatikte kalsın onu aktif etmeyin.
2.png

Bu rehberi uygulamayın. Siz Undervolt yapmayacaksınız, Underclock yapacaksınız. Başta da söylediğim gibi, Radeon ayarlarını açıp frekans kısmına gelin, en sağda bulunan maksimum frekans 1411 ise önce 1400'e çekip deneyin. Sorun devam eder ise 1396'ya çekin, voltaj kısmına dokunmayın, sadece işaretlediğim kısımı değiştirin. Voltaj otomatikte kalsın onu aktif etmeyin.Eki Görüntüle 590890

Sadece o kısmı 1400'e çektim ve sağdaki değeri de 1400 e çektim fotoğraf böyle.
1212.jpg

Arkadaşlar ben birkaç yol denedim fakat hangisi bilmiyorum yazdığım günden itibaren daha sorun yaşamadım biosumu güncelleyip xgp ram formatını kapattım düzelmiş gibi gözüküyor şu ana kadar

Ne yazık ki çözüm bulamadım ama konuyu incele çözenler PSU'yu değiştirmişler. Klavye mouse ışıkları bile sönüyor, görüntü gidiyor tekrardan başlatmam gerekiyor. Şahsen baktım her yere hala bulamadım net bir şey.
PSU değiştirmişer ama bende bu hata laptopda geliyor. Şarj aletinden olabilir mi ? (umarım değildir hiç sırası değil)
Hoparlörden ya da kulaklıktan dıt sesi geliyor mu bu esnada? Kullandığınız RX580 modelinin maksimum frekansı kaç bilmiyorum, radeon ayarlarından sadece maksimum frekansı 15 Mhz düşürün, diğer frekanslara dokunmayın. Voltaj değerleriyle de oynamana gerek yok, sadece çekirdek hızını 15 Mhz düşüreceksiniz.
Bende geldi o ses ve kalpden gidiyordum laptop da çözümü aynı mı yoksa başka bi çözüm mü var ?

Arkadaşlar konuyu hortlatmam gerekiyor. PC alalı bir ay oldu ve 1 aydır bu reset problemiyle karşılaşıyorum. PSU'yu değiştirttim fakat sonuç aynı bir ara çözer gibi oldum fakat o zamanda sadece LoL yüklerken resetliyordu Steam oyunlarında reslemiyordu. Sonrasında gene hepsinde reslemeye başladı sorun nedir sizce.

Yeni konular

Geri
Yukarı