Kernel-Power 41 63 sistem hatası

Hocam bu sorun sadece PSU dan kaynaklı değilki. Oradaki kişi kendine göre çözmüş olayı.
Arkadaşlar benim sorun çözüldü. AMD Ryzen işlemci sayfasında her bir işlemci için desteklenen RAM frekansı mevcut. Mesela Ryzen 5 2600 için 2933 mhz. XMP açtıktan sonra manual olarak da ram frekansını 2933 yapınca sorun ortadan kalktı. Belki diğer kişilere yardımcı olur.
dediklerinizi uyguladım pc yi topladığımda ram frekanslarını 2933 yükseltmişlerdi onu düşürdüm ve game booster ı kapattım şuan ram mhz i 2400e sabitledim . Sistemim;
ryzen 5 1600
gigabyte a320 sh
longline storm 8x2 3000 mhz ram
sapphire nitro rx 480 gb 8 gb ddr 5 gpu
thermaltake 500w psu var
game power aether kasa
uzunca bir süre uğraştım daha da uğraşıyorum amd software ayarlarından değerleri düşürdüm bazılarını ve fan güç ayarlarını yükselttim ilk fırsatta psu yenileyeceğim bu arada daha azaldı cs go ve cod felan oynuyorum özellikle kasanın hava sirkülasyonu iğrençti 2 tane dandik fanlardan taktım ve kasanın ön kapağını söktüm çünkü kapalı olunca direk siyah ekran veriyor bence sorun birazda amd nin yazılımından kaynaklanıyor başka bir forum da aynı sorunlardan muzdarip birisine amd mail atmış power güç seçeneğini artır demişler yazılım bazı ayarlarda gpuları oc li çalıştırıyor diğer ayarlarda min ayarlarda çalıştırıyor tahminimce şuan stabil oldu gibi bir şey bios güncelleme sitesin de ekran kartının mhz değerleri 1750 felan gösteriyor amd programı bu kartı yüksek değerlerde çalıştırıyor tabiri caizse yazılım ekran kartına at gibi davranıyor yukarıda belirtilen değişkenler de var ram ve cpu frekans, mhz, voltaj oc ler gibi bunlara da dikkat etmek gerekli.(ekteki resimde adsız resim otomatik ayarlar diğer 2 resimde manuel olarak yaptım )

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    65,9 KB · Görüntüleme: 43
  • aaaa1.png
    aaaa1.png
    53,7 KB · Görüntüleme: 45
  • Adsız.png
    Adsız.png
    74,8 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar benim eski sistem rx 470li 2400mhzli 16gb ram'e sahipti. 600w gold sertifikalı psu filan

Birden kernel power 41 hatası almaya başladım dedim ki:
"Tamam artık birşeyleri değiştirmenin vakti geldi"
Gittim rx 580 8gb msi aldım 2 ram aldım ve yeni kasa aldım aerocool'un p7c1'ini.
Neyse 1 2 hafta olmadı kapanma falan.
intel i5 6600 kullanıyordum.
Dedim ki: "acaba amd mi dönsem."
Gittim r5 2600 aldım anakart'ı sıfır aldım
Kısacası herşeyi sıfır aldım psu'yu değiştirdim 750w gold sertifikalı filan
Hala bu hatayı alıyorum.
9 saat boyunca ac oddysey oynadım günde. Aylarca bu şekilde devam etti
Battlefield 5 oynadım 700 saatim var ve 1 kere kapanmadı.
Ama pubg lobide kapanıyor Apex legend oynarken karakter seçme ekranında gidiyor.
Şimdi yeniden topladığım sistemi tekrardan satıp baştan toplamayı düşünüyorum.
Güncellemediğim hiç birşey yok eski sürümleri de denedim. Temiz format ta attım
Hdd ve ssd biçimlendirdim sata kablolarını ve pirizimi
Hatta monitör, internet kablosu, Oturduğum evden bile taşındım yok olmuyor ne yaptıysam bu hatanın çözümü yok bence...

Kardeşim çok haklısın yeminle bende pcyi yeni aldım kafayı yedik vallahi peki çözümü bulabildinizmi psu işine girmek istemiyorum.
Arkadaşlar sorunu hallettik Windows Güç seçenekleri Hızlı başlatma kapatın allah ıslah etsin hızlısını yavaşını herkese iyi forumlar :)

Son düzenleme:
Kardeşim çok haklısın yeminle bende pcyi yeni aldım kafayı yedik vallahi peki çözümü bulabildinizmi psu işine girmek istemiyorum.
Arkadaşlar sorunu hallettik Windows Güç seçenekleri Hızlı başlatma kapatın allah ıslah etsin hızlısını yavaşını herkese iyi forumlar :)
Merhaba
Sorununuz tamamen çözüldü mü yoksa devam ediyor mu?

Merhaba
Sorununuz tamamen çözüldü mü yoksa devam ediyor mu?
Bende hiçbir yöntem işe yaramadı. İşlemci hariç her parçayı tek tek test ettim. Durduk yere rezil olduk. Sorunun başka çözümü yok mu ? :D

Dostlar pcyi geri gönderdim sorun işlemcideymiş değiştirdiler. Allaha şükürler olsun şu an hiç bir sorun yok.

Dostlar pcyi geri gönderdim sorun işlemcideymiş değiştirdiler. Allaha şükürler olsun şu an hiç bir sorun yok.

Her yerden hatayı araştırıyorum sizinkinde anakart üzerinde CPU ışığı mı yanıyordu? Fakat 10 dakika teste soktum %100 yük altında kapanmıyor. 95 dereceleri de gördü yine kapanmadı.

Sizin pc nin reset atma şekli tam olarak nasıldı? Detaylı olarak cevaplandırır mısınız?
Hemen kapanıp yeniden başlıyordu. Açıldığı zaman kafasına göre kapanıyordu rastgele yani.

Her yerden hatayı araştırıyorum sizinkinde anakart üzerinde CPU ışığı mı yanıyordu? Fakat 10 dakika teste soktum %100 yük altında kapanmıyor. 95 dereceleri de gördü yine kapanmadı.

Dostum ısınma ile alakası yok işlemcinin kendisinde bir sıkıntı varmış.

Evet arkadaşlar sorunum çözüldü geldiğinden beri 1 ay oldu hiç sorun yok. İyi forumlar tavsiyem sizlerde gönderin garanti yok fln demeyin uğrasmayın yani.

Şu an XMP'yi kapattım 3-4 gündür kullanıyorum bir süre daha devam edeceğim olmazsa direkt göndereceğim garantisi var zaten bilgi için teşekkürler @obyv sadece sorunlu parça hangisi onu çözmeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı