Çözüldü Lumia 1520 oyun oynarken ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Çıkcan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik elektronik mühendisi
Arkadaşlar Lumia 1520 aldım ama GT Racing 2 gibi oyunlar oynadığımda 10 dakika içinde telefonun kamera çevresinde aşırı bir ısınma oluyor. Neredeyse elle tutulamayacak derecede. Bu normal mi? Bu arada Phone 8.1 yüklü yazılım olarak ve telefonda ara ara takılmalar oluyor. Çok değil ama Snapdragon 800'de yanından bile geçmemeli diye düşünüyorum. Bunlar normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya işlemci ve grafik işlemcisi yüzünden ısınma beklenir sende ısınmaması normal ama bende bu kadar ısınması normal mi onu çözemedim.

Sıkıntı yapma problem değil sonuçta grafiği iyi olan bir oyun oynuyorsun. Bende de 1320 var oda ısınıyor. Telefon hem ince hemde içinde sağlam bir grafik işlemcisi + işlemci var için rahat olsun hiçbir şey olmaz. :)

8.1 Cyan bu telefona çıkmadı ki tabi ısınır, takılma da olur her şey olur. Preview sürüm bu. Önce bir çıksın 8.1 sonra bakarsın.

Ben de ondan şüpheleniyordum zaten oyunlar problemli açılıyor. GT Racing'de ses cızırtılı çıkıyor. Cyan güncellemesi geldi. En azından telefon bilgilerinde Black yüklü diyor. Valla bu WP'yi çözmem biraz vaktimi alacak.

Konuyu kilit hale getirecek bir açıklama daha: Windows Phone 8.1 sürümü şuan sadece Türkiye'de Lumia 925'e çıktı resmi olarak. Bu ısınma problemi tamamen telefonun donanımından kaynaklanıyor. İçinizi son derece ferah tutun telefona bir şey olmaz. ;)

Evet test aşamasında tüm ülkelerde. Ülkemizde ise resmi olarak sadece Lumia 925'e çıktı. Sırayla tüm telefonlara gelecek.

Erimiyorsa sıkıntı yoktur erirse servise verirsiniz, elinizi yakıyorsa kılıflı kullanın dert etmeyin hepsi ısınıyor. Varsa güç tasarruf modunu aktif edin ısıyı düşürecektir bir nebze performans kaybı ile.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı