Çözüldü Metro Last Light oyununda fps sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

officer34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bu benim forumdaki ilk sorum olacak.
Bir hata yaparsam affola.

Sistem bilgilerimi vermek gerekirse;
Asus Maximus 6 Gene
İntel i7 4770k
Asus gtx 780 ti direct cu2
Gskill 8gb(2x4) Ripjaws ddr3 1600 mhz ram
Thermaltake toughpower xt 80 plus 775 watt modüler güç kaynağı
Samsung 256 gb pro ssd, 500 gb Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64 mb Cach hardisk
Windows 7 ultimate işletim sistemi.

Metro Last Light oyununu Steam ortamından indirdim.
Oyunu ultra ayarlar ve SSAA 2x' te oynuyorum. Çatışma olmayan ortamlarda 60 - 80 fps değerleri alırken (fraps açık) çatışma ortamlarında 20 - 10 fps' ye düşüyor ve anlık donmalar yaşıyorum. Bu da oyun zevkini inanılmaz derecede baltalıyor. Bu kadar güçlü bir ekran kartı ve iyi sayılabilecek OEM parçalarım olmasına rağmen neden bu sorunu yaşıyorum? Diğer oyunlar olan ve yine steam ortamından indirdiğim Farcry3, Bioshock İnfinite ve Tomb Raider oyunlarında hiçbir sorun yaşamıyorum. Bu oyunda bir optimizasyon faciası mı yoksa benim yaptığım yanlış bir şey mi var? Ekran kartı sürücüm güncel. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konu ile ilgili değil ancak keşke öğle saatlerinde açsaydınız konuyu. Saat baya geç oldu. Yardım alamazsanız yarın daha erken saatlerde tekrar gelmelisiniz.

Hocam kusura bakmayın ya, ilk mesaj, acemilik. Bu mesaj öğle saatlerinde de görünmez mi acaba? Tekrar yazmam gerekebilir mi?

İlk önce, Windows 8.1 yükleyin. Ardından BIOS'undan ekran kartına her bileşeni güncelleyin. Termal macunları yenileyin. Kasada toz var ise, onları temizleyin. Steam ortamından indirdiğiniz için zaten, oyun en son sürüm olarak gelecektir. Böyle bir hata almanız. Güç ziraa ekran kartınız, çok güçlü bir kart. Dediklerimi yapın, sorun gidecektir.

Ayberk cevabın için teşekkürler ancak bir sorum daha olacak. Eğer sistem üzerinde ve güncelleştirme ile ilgili bir sorun olsa, diğer oyunları da etkilemesi gerekmez mi, hiçbir oyunda sorun yaşamadım. Bu arada bilgisayarı yeni topladım bir ay bile olmadı.

Sen dediğim gibi yaparsan, sorun ortadan kalkaacaktır.

Berkan physx' i kapatarak oyuna girdim. Bir süre iyi gitti ancak yine bir çatışma ortamında fps değerini 1 olarak gördüm ve oyun dondu. Diğer oyunlar da hiçbir sorun yaşamazken severek takip ettiğim bu oyunda fps sorunu olması insanı çıldırtıyor, hele bu sistemle off.

Anlıyorum seni benim de sevdiğim oyundu oynayamayınca canım sıkıldı ama düzelttim.

Şu şekilde takip et.
Ben Türkçe yamalı kurduğum için Türkçe anlattım çözümü, bu İngilizce.

Options
Game Options
Advanced Physx'in karşısında tik var onu kaldırmalısın, sonra ayarları kaydedince oyundan çık, baştan gir tekrar kontrol et ayarları.

Teşekkürler Berkan sorun çözüldü :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı