Çözüldü Neredeyse MTCGAME tarafından dolandırılmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

o_ulcan

Kilopat
Hala şoktayım bu yüzden doğru düzgün yazamamış olabilirim. Sizden ricam modlar, konuyu kitlemeyin.

En başından anlatıyorum. Biraz uzun oldu ama nasıl bir site olduğunu açığa çıkardım.

Bu siteden daha önce bir çok kez alışveriş yaptım. Hepsinde de olumlu yanıt aldım fakat bugün saat 22:41 sularında Metin 2 oyunu için MTCGAME üzerinden yang(oyun parası) alma siparişi oluşturdum. 14 TL fiyatı vardı. Sitede beklemeye alıyor önce sonra onaylandı diyor. İninal kartım ile ödedim ve beklemeye alındım. Onaylandı dedi Paramı alacağım bölgeye gittim.(halbuki alım yerinde biz size kullanıcı adı, parola vereceğiz yazıyor.) Bekledim ve bir arkadaş geldi kullanıcı adı "yangteslim20" idi. Bu adam önce benden kontrol için e postamı istedi verdim. Daha sonra telefon numaramın son 4 hanesini istedi onuda verdim. Sonra hesabınızda kaç oyun parası var dedi. Bende 3m(3.000.000) var dedim daha sonra size bir kod göndereceğiz bunu hızlı bir şekilde bize yollayın dedi. Bende akşam akşam hemen atladım tamam dedim ve telefonuma kod geldi. Verdim. Adam konuşmadı uzun bir süre. Meğersem microsoft'tan gelmiş mesaj ve e posta şifresi sıfırlama kodu göndermiş. Kafama çok geç dank etti. Acayip hızlı bir şekilde e postamın şifresini değiştirdim. Oyunda kullandığım maili değiştirdim. Oyuna geri döndüm adam hala oradaydı. Ne zaman alacağım artık paramı? Dedim. Ve adam büyük harflerle "maximum 5 dakika sonra" yazdı. Ve 1 dakika sonra oyundan çıktı. Maillerimi 50 kez kontrol ettim silinmiş mailler kısmında adamın e postası vardı ve benim hesabıma şifre sıfırlama maili göndermişti. E postanın sonu @mtcgame ile bitiyordu.

Şu an hala maillerimi kontrol etmekteyim ve şifremi sürekli değiştirip duruyorum. Başka birinin olma ihtimali çok düşük çünkü @mtcgame adlı e postadan mail aldım. Ayrıca başkası nereden bilecek tam sipariş verdikten 5 dakika sonra geldi adam. Şu an hala beklemede gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olan tek senin başına gelmedi, emin ol. 3-4 gündür bu haberi duyuyorum. Web sitesinin hack edildiği ve yang satın almak istediğin zaman seninle irtibata geçen eleman hacker olduğu söyleniyor. GameForce'un elini attığı oyunlardan uzak durun.

e-posta'mın tamamen güvende olduğunu nasıl anlayabilirim? Şuana kadar üye olduğum her yer bu hesaba kayıtlı.

E-posta adresine telefonunu bağlayabilirsin. Daha sonra 2 adımlı giriş seçeneğini aktif edebilirsin.

Zaten ekli. Adam benden telefonumun son 4 hanesini istedi verdim. Şifreyi değiştirdi ve maillerimle oynadı. Nasıl emin olacağım tamamen güvende olduğundan hesabın?

Bu olan tek senin başına gelmedi, emin ol. 3-4 gündür bu haberi duyuyorum. Web sitesinin hack edildiği ve yang satın almak istediğin zaman seninle irtibata geçen eleman hacker olduğu söyleniyor. GameForce'un elini attığı oyunlardan uzak durun.

Modum konu kilitlenebilr yada silinebilir. Yanlış anlaşılma oldu dolandırıcı arkadaşlar varmış oyunda bende yeni öğrenmiş oldum mtc ile alakası yokmuş olayın. Kusura bakmayın bu olaydan sonra siparişim iptal edildi. Sabah sorduğumda ise yetkililerimiz o saatte hizmet vermedikleri için iptal ettik dediler. 2-3 dakika sonra tekrar sipariş oluşturdum ve hemen teslim ettiler. Bende şaşırmıştım daha önce bir çok kez alışveriş yaptım mtcgame'den nasıl böyle bir şey olur diye. Her neyse firma suçsuz. Oyunda dolandırıcılar var.

Konu silinebilir.

@Recep Baltaş , @Yusuf Ensar Ertan , @samet67671 , @MF konunun kapatılmasını veya silinmesini rica ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı