Çözüldü OCCT GPU Testi sırasında sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Serkan61

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyordu ve ben de işlemcidendir diye termal macun değiştirdim ama tekrar kapandı. Bunun üzerine OCCT programından CPU, PSU, ve de GPU'yu test ettim. GPU'yu test eder etmez bilgisayar kapandı. Çözünürlük 1920 1080'di. Sonra düşürdüm tekrar kapandı. Neden kapandı, ekran kartında sorun mu var?
Sistemim:
  • MSI Radeon RX580 8 GB OC ekran kartı.
  • 8 GB Corsair RAM.
  • AMD FX 8320 işlemci
  • Thermaltake LP -700AL2NH PSU.
  • M5a99FX PrO2.0 anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GPU testi esnasında sistem aniden kapanıyorsa sorun genelde PSU kaynaklıdır. Başka PSU ile deneyin.

Bunun sebebi de GPU'nun sistemdeki en çok yük çeken bileşen olmasıdır.
Bilgisayarım oyun oynarken kapanıyordu ve ben de işlemcidendir diye termal macun değiştirdim ama tekrar kapandı. Bunun üzerine OCCT programından CPU, PSU, ve de GPU'yu test ettim. GPU'yu test eder etmez bilgisayar kapandı. Çözünürlük 1920 1080'di. Sonra düşürdüm tekrar kapandı. Neden kapandı, ekran kartında sorun mu var?
Sistemim:
MSI Radeon RX580 8 GB OC ekran kartı.
8 GB Corsair RAM.
AMD FX 8320 işlemci
Thermaltake LP -700AL2NH PSU.
M5a99FX PrO2.0 anakart
Ekran kartınız ısınıyor olabilir. Sadece furmark ile ekran kartınızı test edin eğer kapanıyorsa ekran kartını açıp bir kontrol edin devre elemanlarını termal macun ve termal pad değişimi yapın fanları kontrol edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
MSI Radeon RX580 8 GB OC ekran kartı.
8 GB Corsair RAM.
AMD FX 8320 işlemci
Thermaltake LP -700AL2NH PSU.
M5a99FX PrO2.0 anakart
Islemci ısısına bakın 95 üstü çıkıyorsa koruma devreye giriyordur. Eğer ki ısı değerleri daha düşükken kapanıyorsa, PSU'dan şüphe edilebilir.

Ekran kartınız ısınıyor olabilir. Sadece furmark ile ekran kartınızı test edin eğer kapanıyorsa ekran kartını açıp bir kontrol edin devre elemanlarını termal macun ve termal pad değişimi yapın fanları kontrol edin
Ekran kartımı test eder etmez kapandı direkt ısınmaya zaman bile yok.
Islemci ısısına bakın 95 üstü çıkıyorsa koruma devreye giriyordur. Eğer ki ısı değerleri daha düşükken kapanıyorsa, PSU'dan şüphe edilebilir.
İşlemcinin termal macununu yeni değiştirdim 60 dereceyi geçmiyor.

PSU hala ilk şüphe ettiğim. Orda PSU testi var onla yapın ya da farklı bir PSU bul ve dene.
PSU testin de yaptım bişey olmadı.
Eğer garantisi bittiyse ekran kartını söküp yazdıklarımı yapmanı tavsiye ederim.
Garantisi bitmedi ekran kartından dolayıysa garantiye veriyim ama neden kapandığıyla ilgili bişey bulamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı