Çözüldü Oyun oynarken yayın yaptığımızda ping artar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Diyelim ki bir oyun oynuyoruz. Valorant olsun. Şu anda normal şartlarda Valorant üzerindeki pingim 18-20 arası değişkenlik gösteriyor.
Bir yandan Twitch'te yayın açıp diğer yandan Valorant oynadığımızı düşünelim. Normale göre oyun içi pingimiz artar mı yoksa etkilemez mi?

Çünkü Twitch yayınlarında görüyorum adam hem yayın yapıyor hem de oyun oynuyor anlık 10K izleniyor ama pingi 60'larda 70'lerde geziyor. Üstelik yabancı kanal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Ipares konuyla ilgili cevabı veriyim. İzlediğin yayıncılar Amerika'da ise normal onlara göre orası büyük bir ülke. Orada sanırsam ping sorununu daha çözemediler diye biliyorum. 80 ping alanda gördüm Amerika'da. Sen yayın açarsan senin altyapı VDSL2 olduğu için benim ki gibi pingin olacak. Ama bu saha dolabına yakınlık ile ilgili bir şey sanırsam. Yani ben evimde ankastreye 210 metre gibi bir uzaklığım var. Evde 6000 bitrate ile yayın açarken 29'lara kadar fırlıyor ping değerlerim normalde 13 ping alıyorum. Ankastre üzerin de ise ping değerim 17-19 arası değişti. Saha dolabı ankastre arası ise 350-450 metre arası en iyisi 6000 bitrate yayın açıp denemen. Daha stabil ping yapmak istersen. Benim konu var orada ki videoya gir. Modemler zaten aynı oradaki QoS ayarını yap. Pingin sabit oluyor. Bizzat denedim. Ama altyapı fiber ise pingin artmaz bunuda söyleyim.
Çin'de yaşıyorsa Asya serverında oynuyordur 30 ping çok yüksek değil aslında ama adamın kullandığı internetin değerleride etkiler mesela belki Çin'deki kötü bir internet sağlayıcısının abonesidir.

Çin'de kötü internet sağlayıcısı var mıdır?
@Ipares konuyla ilgili cevabı veriyim. İzlediğin yayıncılar Amerika'da ise normal onlara göre orası büyük bir ülke. Orada sanırsam ping sorununu daha çözemediler diye biliyorum. 80 ping alanda gördüm Amerika'da. Sen yayın açarsan senin altyapı VDSL2 olduğu için benim ki gibi pingin olacak. Ama bu saha dolabına yakınlık ile ilgili bir şey sanırsam. Yani ben evimde ankastreye 210 metre gibi bir uzaklığım var. Evde 6000 bitrate ile yayın açarken 29'lara kadar fırlıyor ping değerlerim normalde 13 ping alıyorum. Ankastre üzerin de ise ping değerim 17-19 arası değişti. Saha dolabı ankastre arası ise 350-450 metre arası en iyisi 6000 bitrate yayın açıp denemen. Daha stabil ping yapmak istersen. Benim konu var orada ki videoya gir. Modemler zaten aynı oradaki QoS ayarını yap. Pingin sabit oluyor. Bizzat denedim. Ama altyapı fiber ise pingin artmaz bunuda söyleyim.

Helal olsun.
Modemden zaten QoS ayarı var bant genişliği falan ayarladım minimum maksimum ama o QoS genel ayarı kısmından indirme hızı işin QoS etkinleştir vb. onları açmam lazım mı?

Geri
Yukarı