Çözüldü R3 3100 GTX1650 sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirerdogan

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar PC topladım.
Ryzen 3 3100.
GTX1650.
B450M S2H.
8 GB 3200 RAM.
SSD HDD.
650W PSU.
Sistemde şunu fark ettim: CS Valorant oynarken kapanıyor. Stres testi yapayım dedim başladığında PC yeniden başlıyor.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanlış anlaşma oldu galiba bize sizdeki hatanın ayrıntılarındaki xml kodu lazım :)
Kernel power ve olay kimliği 41 olan hata.
kusura bakma hocam onu çeviriye yapıştırmıştım kopyalada kalmış
hocam birde sabahda verilen çok hata var onlarıda atayım mı

- <Event xmlns=" ">

- <System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />

<EventID>41</EventID>

<Version>8</Version>

<Level>1</Level>

<Task>63</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2020-11-22T14:12:22.4098440Z" />

<EventRecordID>4822</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>DESKTOP-HCM06LE</Computer>

<Security UserID="S-1-5-18" />

</System>

- <EventData>

<Data Name="BugcheckCode">0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>

<Data Name="SleepInProgress">0</Data>

<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>

<Data Name="BootAppStatus">0</Data>

<Data Name="Checkpoint">0</Data>

<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>

<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>

<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>

<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data>

<Data Name="CheckpointStatus">0</Data>

<Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data>

<Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>

</EventData>

</Event>

Benim anladığım kadarıyla güç kaynağı sıkıntılı başka güç kaynağı deneme şansınız varsa deneyin yoksa güç kaynağını garantiye göndermenizi tavsiye ederim.
Diğer hataların isimleri neler eğer onlarda kernel ise şu kodları aynı mı diye kontrol edin.
<Data Name="BugcheckCode">0</Data> <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data> <Data Name="SleepInProgress">0</Data> <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data> <Data Name="BootAppStatus">0</Data> <Data Name="Checkpoint">0</Data> <Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data> <Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data> <Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data> <Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data> <Data Name="CheckpointStatus">0</Data> <Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data> <Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>
Eğer bunlar aynı ise aynı demektir. Faklı isimle hatalar varsa onlarıda yazın.

Benim anladığım kadarıyla güç kaynağı sıkıntılı başka güç kaynağı deneme şansınız varsa deneyin yoksa güç kaynağını garantiye göndermenizi tavsiye ederim.
Diğer hataların isimleri neler eğer onlarda kernel ise şu kodları aynı mı diye kontrol edin.
<Data Name="BugcheckCode">0</Data> <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data> <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data> <Data Name="SleepInProgress">0</Data> <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data> <Data Name="BootAppStatus">0</Data> <Data Name="Checkpoint">0</Data> <Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data> <Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data> <Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data> <Data Name="BugcheckInfoFromEFI">false</Data> <Data Name="CheckpointStatus">0</Data> <Data Name="CsEntryScenarioInstanceIdV2">0</Data> <Data Name="LongPowerButtonPressDetected">false</Data>
Eğer bunlar aynı ise aynı demektir. Faklı isimle hatalar varsa onları da yazın.

Bunlar hocam
Eğer bunlar aynı ise aynı demektir. Faklı isimle hatalar varsa onları da yazın.

Usta bundan 1 hafta önce böyle bir sorunum yoktu BIOS'um son sürüm alakası olabilir mi eskiye dönmeli miyim

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı5.PNG
    Ekran Alıntısı5.PNG
    33,8 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Alıntısı6.PNG
    Ekran Alıntısı6.PNG
    33,7 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Alıntısı7.PNG
    Ekran Alıntısı7.PNG
    32,4 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran Alıntısı8.PNG
    Ekran Alıntısı8.PNG
    31,8 KB · Görüntüleme: 28
BIOS ile alakalı olabilir tabiki son dönemde başka yaptığın değişiklikler varsa onlarıda geri alarak deneyebilirsin. Düzelmezse sorun güç kaynağıdır.
PSU markası neydi.

Geri
Yukarı