Çözüldü Suweezy virüsü temizlenmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gvgod

Kilopat
Yer
Türkiye
Az önce bilgisayarıma yanlışlıkla virüs bulaştırdım. İncelemek için indirdiğim dosyayı açarken yanlışlıkla virüsü açtım. Ana sayfam değişti. Şu an Kaspersky IS 2017 yüklüyorum. Malwarebytes ile tarama yapmaya başladım. Defender virüsü sürekli tespit ediyor. Temizliyorum fakat yine aynı virüsü tespit ediyor. Ne yapabilirim?
Screenshot_1.png

Zaten Kaspersky ve MalwareBytes kurmuşsunuz. Tarama bittikten sonra bir de Hitman Pro ile taratın.

Downloads - SurfRight Bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

Hemen ardından AdwCleaner ile Reklam Temizliği bu adımı uygulayın.

Bir de bu tür durumlara maruz kalmamak amaçlı en baştan itibaren harici bir güvenlik yazılımı kurmanız gerekmekte idi. Performansı etkiliyor diyorsanız Webroot gibi Defender'dan bile hafif ve ona göre daha kaliteli bir yazılım kurabilirsiniz. Ücretten dolayı diyorsanız ücretsiz 360 Total Security gibi yazılımlar kurabilirsiniz.

Bu adımları yaptıktan sonra son durumu bildiriniz.

Zaten Kaspersky ve MalwareBytes kurmuşsunuz. Tarama bittikten sonra bir de Hitman Pro ile taratın.

Downloads - SurfRight Bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

Hemen ardından AdwCleaner ile Reklam Temizliği bu adımı uygulayın.

Bir de bu tür durumlara maruz kalmamak amaçlı en baştan itibaren harici bir güvenlik yazılımı kurmanız gerekmekte idi. Performansı etkiliyor diyorsanız Webroot gibi Defender'dan bile hafif ve ona göre daha kaliteli bir yazılım kurabilirsiniz. Ücretten dolayı diyorsanız ücretsiz 360 Total Security gibi yazılımlar kurabilirsiniz.

Bu adımları yaptıktan sonra son durumu bildiriniz.
Teşekkürler. Virüsü temizledim fakat ardından bilgisayarı formatladım. Konu kapatılabilir. Yardımınız için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı