Çözüldü TV'de oyun oynanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Yakın zamanda bir sistem toplayacağım monitör fiyatları bana biraz tuzlu geldi. Evde kullanılmayan, çok büyük olmayan bir TV var. CS:GO, Valorant oynuyorum. Sizce bir sıkıntı yaşar mıyım?

Çözüm
50Hz TV ülkemizde bulmanız çok düşük ihtimal. Büyük ihtimalle o TV 60Hz. Asıl sorun, TV'lerin kendi içlerinde görüntüyü işlemek için biraz geciktirmeleri. Bunu çözmek için de bazı markalar görüntü modları arasında "Oyun Modu" diye bir mod ekliyorlar. Sony LG, Samsung modellerinin çoğunda var bildiğim kadarıyla. Diğer TV'lerin de bazılarında olduğunu okumuştum. Oyun Modu, bu görüntü işlemeleri azaltıyor ya da tamamen kapatıyor ve gecikme de en aza iniyor.

Rekabetçi oyun oynanmaz derken, arkadaşların demek istediği şu: TV'yle yarışmalara, iddialara girmeyin, daha çok keyif için, oyun için oynayın.
50Hz TV ülkemizde bulmanız çok düşük ihtimal. Büyük ihtimalle o TV 60Hz. Asıl sorun, TV'lerin kendi içlerinde görüntüyü işlemek için biraz geciktirmeleri. Bunu çözmek için de bazı markalar görüntü modları arasında "Oyun Modu" diye bir mod ekliyorlar. Sony LG, Samsung modellerinin çoğunda var bildiğim kadarıyla. Diğer TV'lerin de bazılarında olduğunu okumuştum. Oyun Modu, bu görüntü işlemeleri azaltıyor ya da tamamen kapatıyor ve gecikme de en aza iniyor.

Rekabetçi oyun oynanmaz derken, arkadaşların demek istediği şu: TV'yle yarışmalara, iddialara girmeyin, daha çok keyif için, oyun için oynayın.

Çözüm
50Hz TV ülkemizde bulmanız çok düşük ihtimal. Büyük ihtimalle o TV 60Hz. Asıl sorun, TV'lerin kendi içlerinde görüntüyü işlemek için biraz geciktirmeleri. Bunu çözmek için de bazı markalar görüntü modları arasında "oyun modu" diye bir mod ekliyorlar. Sony LG, Samsung modellerinin çoğunda var bildiğim kadarıyla. Diğer TV'lerin de bazılarında olduğunu okumuştum. Oyun modu, bu görüntü işlemeleri azaltıyor ya da tamamen kapatıyor ve gecikme de en aza iniyor.

Rekabetçi iddia değildir bir sürü silahlı oyunda olan bir oyun modu yani iddia değil :D.

Sizin TV büyük değilmiş, haklısınız. Hocam v -Sync işini halledebiliyor musunuz? Pes oynarken zevkli oluyor bayağı. Monitörüm 75 Hz ama TV 100 HZ olduğu için arada cidden fark hissediliyor.

TV'lerdeki Hertz'in fazla olması PC için bir şey ifade etmiyor. 50, 59 veya 60Hz oluyorlar genelde. Bendeki 60Hz televizyon. Oyunlarda V-Sync açmadım şu ana dek.

Hocam TV'ler genel olarak 50 Hz'dir. Diğer değerler yazılımsaldır. Ben kendim LG, Samsung, Vestel, axen TV kullandım. Oyun modu genelde konsollar için optimize sağlar. Daha yeni gerçek 100 Hz'ler gelmeye başladı. Gaming monitörlerde yazılım desteği var. @Shimada Sensei hocam TV kullanıyor ve gayet başarılı.

Bende bizim odadaki TV'yi kullanıyorum (55 Inc boyutu) Samsung oyun modu diye bir şey var normal monitörden güzel eğer senin TV'de oyun modu varsa doya doya oyna ben PUBG Fortnite CS:GO tarzı oyunlar oynuyorum PUBG sıkıntı ama öbürleri mükemmelll.

Geri
Yukarı