Çözüldü USB Bellek RAW oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yhasbal

Hectopat
Daha fazla  
Win32DiskImager ile Toshiba 16 gb usb 2.0'ıma Maverics raw imaj dosyasını yüklerken yanlışlıkla iptale bastım ve ardından usb görünmez oldu. Donanımdan denetim masasından baktığımda Toshiba olarak gözüküyor hatta düzgün çalışıyor yazıyor fakat Usb'ye ulaşamıyorum. Format atmaya çalıştım birçok format programı indirdim usb gözükmediği için malesef formatta atılmıyor. Aslında bilgisayar USB'yi tanıyor fakat ne format atılabiliyor nede disklerin görüldüğü bilgisayar bölümünde gözüküyor. Usb sürücülerini kaldırıp tekrar yüklesemde herhangi bir değişiklik olmadı.

Ayrıca donanımı güvenle kaldır bil gözüküyo fakat kaldırma seçeneği çıkmıyor. Normalde buna sağ tıklayınca USB'nin ismi yazar ve tıklanınca güvenle kalkar fakat bende 3 nokta gözüküyor ve herhangi birşey yapılamıyor.

Sorunumu nasıl çözerim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ekleme: Transmac'le belki dosya sistemi değişti diyerekten usb'ye girmeye çalıştım transmac her defasında usb'ye tıkladığım anda çalışmayı durdurdu. Hfs+ ile ilgili bir program daha denedim oda bir işe yaramadı. Yada ben tam olarak kullanamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk Yönetimi altında gözüküyorsa harf atar mısın ?

Disk yönetimi altında bir USB EFI sistem bölümü olarak gözüküyor 200 MB. Birde EFI isminde FAT32 sistemli 6.36 GB'lık alan gözüküyor. Bir de 7.90 GB'lık ayrılmamış alan gözüküyor. Bunlara harf atanamıyor ve biçimlendirme işlemi burada da işe yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
  • diskpart yazın,
  • list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
  • select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
  • active
  • format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
  • assign
  • exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

İki yolu var;
1. Yol
Cmd yönetici olarak açın.
  • diskpart yazın,
  • list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
  • select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
  • clean
  • create partition primary
  • select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
  • active
  • format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
  • assign
  • exit
2. Yol
Linux, live bir disk ile diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam başarı ile 1. yolunuz sayesinde usb eski haline dönmüştür.

@Murat5038 hocam sizin dediğiniz, 1.yolu denedim. Maalesef kaç saat beklediğim halde, tam 99 oldu ve bitti derken, parametre hatalı dedi. Ben format fs=fat32 yapmıştım. Başka bir yolu yok mu sizden ricam. Olmadı wıpe disc programı ile formatlasam düzelir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı