Çözüm Donanım değişikliğinde Windows 10'u Etkinleştirmek Mümkün mü?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhabalar...
Arkadaşlar, donanım (Anakart) değişiminde Windows 10'u da Win 7, 8, 8.1 gibi telefonla etkinleştirmeniz mümkündür.
Buna yükseltme yapanlar da dahildir... Yani satın almış olduğunuz Windows, Windows 10'a yükseltme hakkı verilen sürümler, KEY'iniz ömür boyu kullanabileceksiniz.
İsterseniz milyonlarca kez donanım değiştirin, donanım, yani anakart değişikliğinden (Anakart dışındaki donanımlar KEY'inizin geçerliliğini etkilemez) Donanım değişikliği sonrasında yapmanız gereken BU konuda yardım almak.

Olayın özü şu arkadaşlar: Siz yeni donanımda anahtarınızı etkinleştirdiğinizde önceki donanımda geçersiz oluyor. (Siz Microsoft'u aradığınızda; diğer donanımda etkin olan KEY'iniz geri çekilip yeni donanımda aktif hale getiriyor.)
Daemon Tools'da da sistem böyle, aralarındaki fark: DaemonTools'da siz kendiniz, Deamon Tools hesabınıza giriş yaparak anahtarınızı geri çekip yeni sistemde etkinleştirebiliyorsunuz.

@MichaelDeSanta13, konunuz karışmasın diye yeni bir konu açmak mecburiyetinde kaldım. Bu vesileyle etkinleştiremede sıkıntı yaşayanlara buradan yardımcı olabiliriz.:)

Yarın cevabınızı bekliyor olacağız hocam.
Kafanıza takılan durumlar var ise burada sorabilirsiniz?

Evet, soruları alabilirim? :D

Merhabalar...
Arkadaşlar, donanım (Anakart) değişiminde Windows 10'u da Win 7, 8, 8.1 gibi telefonla etkinleştirmeniz mümkündür.
Buna yükseltme yapanlar da dahildir... Yani satın almış olduğunuz Windows, Windows 10'a yükseltme hakkı verilen sürümler, KEY'iniz ömür boyu kullanabileceksiniz.
İsterseniz milyonlarca kez donanım değiştirin, donanım, yani anakart değişikliğinden (Anakart dışındaki donanımlar KEY'inizin geçerliliğini etkilemez) Donanım değişikliği sonrasında yapmanız gereken BU konuda yardım almak.

Olayın özü şu arkadaşlar: Siz yeni donanımda anahtarınızı etkinleştirdiğinizde önceki donanımda geçersiz oluyor. (Siz Microsoft'u aradığınızda; diğer donanımda etkin olan KEY'iniz geri çekilip yeni donanımda aktif hale getiriyor.)
Daemon Tools'da da sistem böyle, aralarındaki fark: DaemonTools'da siz kendiniz, Deamon Tools hesabınıza giriş yaparak anahtarınızı geri çekip yeni sistemde etkinleştirebiliyorsunuz.

@MichaelDeSanta13, konunuz karışmasın diye yeni bir konu açmak mecburiyetinde kaldım. Bu vesileyle etkinleştiremede sıkıntı yaşayanlara buradan yardımcı olabiliriz.:)

Kafanıza takılan durumlar var ise burada sorabilirsiniz?

Evet, soruları alabilirim? :D
Şimdi hocam benim diğer pc bedava win 7 den win 10 güncellemesi aldı şimdi bunun keyini nerden görebiliriz ve format attığımızda bu bedava geçişten gelen key'i kullanarak etkinleştirebilirmiyiz yeni kinguinden aldığımı yeni pc de aktif edeceğim. İşten geldim kafam dağınık okuduğumu anlamıyorum :D teşekkürler...

Hocam şu anda elimde olan bilgisayarda Win 7 yüklü, 10'a yükseltmedim eski diye. Bu hafta nasipse yeni sistem gelecek, ona elimdeki Win 7 key'ini bulup yükleyebilir miyim ? Ve daha sonra 10'a yükseltme yapabilir miyim ? Umarım açıkça anlatabilmişimdir.

Yeri değil ama win7 32 bit cd var bende usb ile win7 64 bit kurup 32 bit in keyini girsem olurmu arkadaşlar.
Direk Windows 10 10586 yapısını 64 bit olarak kurup aynı bilgisayara ait Windows 7 ürün anahtarınızı girerek sistemi etkinleştirebilirsiniz. Windows 10 USB kurulumu ve ya iso dosyası oluşturmak için Windows 10 Medya Oluşturma Aracını kullanabilirsiniz.

@Mevlüt Toplu, Windows'un kaderi o key'e bağlı! Yani key yok etkinleştirme de yok. Ne yap at bul o keyi.:D
Eğer anakarta gömülü olan key ise başka bir donanımda etkinleştiremezsiniz.

@nonameaccount, sizdeki Win 7 sürümü Win 10'a yükseltmek için uygun ise evet, başka bir donanımda da etkinleştirebilirsiniz. Ama dediğim gibi farklı bir donanımda Win 7 Key'inizi öncelikle telefonla etkinleştirdikten sonra tekrar Win 10'a yüksetebilirsiniz.

Ben bu bilgisayarımı eski bilgisayarımla gelen Windows 7 keyi ile Windows 10'a yükseltme yaptım. Yaptıktan sonra key'i not almayı unuttum. Eski bilgisayarı küçük bir çocuğa vermiştim bilgisayarı yoktu. Key'i tekrar nasıl bulabilirim? Olmasa da olur mu?

Direk Windows 10 10586 yapısını 64 bit olarak kurup aynı bilgisayara ait Windows 7 ürün anahtarınızı girerek sistemi etkinleştirebilirsiniz. Windows 10 USB kurulumu ve ya iso dosyası oluşturmak için Windows 10 Medya Oluşturma Aracını kullanabilirsiniz.
Hocam baktım ama ne yapcağımı bilemedim usb kurulum için hangi dosyayı indireceğiz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı