Çözüm istemek yasaklansın

Çözüme ulaştırdığım bir konu için hiçbir zaman çözüm istediğinde bulunmadım. Bana hoş gelmiyor, konuyu açan kişi isterse raporlayabilir.

Arkadaşın demek istediği, aynı cevabı 5 kişi vermiş ancak çözüm isteyen kişi herkesten sonra vermiş. Aynı zamanda ufak bir not, aynı cevabı vermek yerine bir önceki tavsiyeye "Beğen" seçeneği ile destek verebilirsiniz, aynı yanıtı 1'den fazla kişinin vermesine gerek yok.

Aynı çözümü 4. kez yazıp da çözümün kendisine verilmesini bekleyen biri daha çok bekler. Gereksiz mesajdan raporlamalısın böylelerini.

Bir konuda ilk ve tek çözümü de siz verseniz yine de konu sahibinden rica etmeyin çözüm olarak işaretlemesini. Raporlayın mesajınızı, moderatörler halletsin.

Böyle yapınca hem mesaj kirliliği oluyor, hem de (ve bence asıl sebep) zerre samimiyet içermiyor mesajlar. "Mesajımı çözüm olarak işaretleyin de aynı sorunu yaşayan başka üyeler de görsün" senin hanene çözüm yazılmayınca konu herkese kapanıyor, kimse o konuyu göremiyor galiba.

İlginç.

Son düzenleme:
Arkadaşın demek istediği, aynı cevabı 5 kişi vermiş ancak çözüm isteyen kişi herkesten sonra vermiş. Aynı zamanda ufak bir not, aynı cevabı vermek yerine bir önceki tavsiyeye "Beğen" seçeneği ile destek verebilirsiniz, aynı yanıtı 1'den fazla kişinin vermesine gerek yok.
Aynen öyle. Geçen birisi forumda yeni olan kişiye öyle yazmış ve çözümü işaretlettirmişti. Raporladım arkadaşı. Silindi çözümü. Dilencilikten öte bir şey değildir. Bir de konuya gülenler olmuş, çok yazık.

Çoğunlukla sayısal istatistiklere tapan üyelerin vazgeçemediği bir eylemdir. Forumda "çözüm" istatistiği konusu zaten oyuncak haline geldi; bundan dolayı bu meseleye çok da bir örnek ya da bir çözüm önerisi öne sürmeye çalışarak değinmeye lüzum yok bence.

Sırf profilindeki "çözüm" sayısını artırabilmek adına herhangi bir konudaki konu sahibi üyeyi rahatsız eden ve "dilencilik" evresine dayanacak şekilde her "soru" tipinde açılan konuya atlayıp, farklı üyelerin yazdığı çözüm önerilerini kopyalayıp teknik bakımdan vakıf olmadığını bildiği halde aynı çözüm önerisini defaatle öne sürerek konuları kirleten bir üye gördüğünüzde direkt olarak raporlayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı