Çözünürlüğün GPU Isısına Etkisi

cagancandas

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sinop
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ekran kartımda ısınma sorunu yaşıyorum. Bunun çözünürlüğümle alakası var mıdır?
Benim çözünürlüğüm 366x768. Eğer Full HD olsaydı, ısınma sorunu az mı olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük artınca ekran kartına binen yük de artacak diye bir kaide yok. Belki adamın kartı zaten %100 kullanımda.
Kardeş adam çözünürlük arttıkça sıcaklık düşer mi diye soruyor. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Muhalefet olucam diye atlamayın her şeye. Sorusunun cevabını yeterince almıştır zaten.

Ama ben bir yerde full Hd olmasının sıcaklığı azalttığını okudum. Yani adam monitörden oynarsanız sıcaklık düşer diyordu.

Kardeş adam çözünürlük arttıkça sıcaklık düşer mi diye soruyor. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Muhalefet olucam diye atlamayın her şeye. Sorusunun cevabını yeterince almıştır zaten.
Bu senin yanlış bilgi verdiğin gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca istediğim şeye atlarım, atlatma da görelim.

İşin teorik kısmını bir kenara bırakalım. Çünkü dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz. Genel bilgilerden ziyade spesifik olarak sizin sistemin üzerinden bakmamız gerekiyor soruna.

İlk olarak, sistemin bütün özelliklerini ve modelini yazın. Sonra da hangi oyunları, hangi ayarlarda oynadığınızı ve oyun içi sıcaklık ve sistem kullanım değerlerini paylaşın.

Ya da sisteme güzel bir iç dış temizlik yapıp, termal macununu yenileyin. Daha rahat hava akışı sağlaması için de kullanırken altına destek koyabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı