Coğrafyadan 21 aldım

Yani hocam aslında bana kalsa çok takmam ancak ailem çok kızıyor ben de onlardan dolayı kafaya takıyorum. Ders çalışmaya da aşırı üşeniyorum aileme ders çalışıyorum diyorum bilgisayardan oyun oynuyorum kendimi hiç tutamıyorum.

Disipline ihtiyacın olduğunu düşünüyorum eğer otokontrolün yoksa mecburen tamamen bırakıcaksın oyun oynamayı bir süre. Eğer amacın için fedakarlık yapmazsan amacın fedakarlığa dönüşür.

Kendi yaşadıklarımı söyleyeceğim. 8. sınıfı 86 ortalama ile bitirdim. 9. sınıfı ise 63 ortalama ile. 9. Sınıfta çalıştığımı düşünüyordum derslere. Oysaki hiç çalışmamışım. 11. sınıfta ortalamam 89'du. Bunu boşlaman için söylemiyorum ama 9. sınıfta benim ve tanıdığım çoğu kişinin dersleri kötüydü. Çalıştığın zaman gerçekten yapabiliyorsun. Klişe geliyor ama gerçekten oluyor. Şuan TYT&AYT hazırlanıyorum. Şuan ki çalışmamı önceki senelerde yapsaydım net bir şekilde söylüyorum her sınavım istisnasız 100'dü. Çalışırsan yapabilirsin. Önemli olan şey 9. sınıfta derslerin önemli olduğunun bilincinde olmak. Umarım 2. dönemde notlarını düzeltirsin. Son olarak sözlüler, hocalarla aran iyiyse bile 80 üstü zor gibi. Benim hocalarla aram iyiydi. Maximum 7 puan arttırabildim. Önemli olan şey yüksek kredili derslerinin sınav notlarının düşük olması. Eğer düşükse sözlü yüksek girildiğinde diğerlerine göre çok daha fazla artış alıcaksın.
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim mesajın için, sözlüleri bilemiyorum edebiyat 5 ders hoca 90 üstü kesin girecek gibi duruyo ancak diğer dersler için aynı şeyi söyleyemiyeceğim edebiyattan bir ödev vermişti hoca onu yapana sözlüyü yüksek vereceğim dedi umarım verir de o artırır ortalamayı çalışmaya üşenmesem neler yapacağım da gerçekten çok üşeniyorum yani kitabı elime alıyorum 10 dakika sürmeden bırakıyorum.

Önünde 4 yıl var toparlayamazsan da kafana takma asıl er meydanı YKS'de. Gerisi boş.

Yalan yanlış bilgiler vermeyin. Bu 4 yılda ki ortalaman YKS'de senin yerini belirleyecek. Arkadaşım 100K sıradayken OBP puanı girildiğinde 40 k düşmüştü. 4 yıl ki notların çok önemli. Bunu sakın unutma. Belki 1 sıra senin hayalindeki mesleği yapmana engel olacak.

Disipline ihtiyacın olduğunu düşünüyorum eğer otokontrolün yoksa mecburen tamamen bırakıcaksın oyun oynamayı bir süre. Eğer amacın için fedakarlık yapmazsan amacın fedakarlığa dönüşür.
Evet hocam disipline ihtiyacım var çok haklsınız keşke o disipline ayak uydurabilsem deneyeceğim oyunu bırakmayı umarım bırakabilirim, gerçekten bağımlılık yapıyor.

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim mesajın için, sözlüleri bilemiyorum edebiyat 5 ders hoca 90 üstü kesin girecek gibi duruyo ancak diğer dersler için aynı şeyi söyleyemiyeceğim edebiyattan bir ödev vermişti hoca onu yapana sözlüyü yüksek vereceğim dedi umarım verir de o artırır ortalamayı çalışmaya üşenmesem neler yapacağım da gerçekten çok üşeniyorum yani kitabı elime alıyorum 10 dakika sürmeden bırakıyorum.
Bu sene sınava gireceğim. Bende bile var bu. Sana önerim kütüphane gibi yerlerde çalışman. Bu sayede motive oluyorsun. Elin durmadan telefona gitmiyor. Evde çalışmak kimine göre çok kolaydır, kimine göre zordur. Senin hangi kesimden olduğunu bilmen gerekiyor.

Yalan yanlış bilgiler vermeyin. Bu 4 yılda ki ortalaman YKS'de senin yerini belirleyecek. Arkadaşım 100K sıradayken OBP puanı girildiğinde 40 k düşmüştü. 4 yıl ki notların çok önemli. Bunu sakın unutma. Belki 1 sıra senin hayalindeki mesleği yapmana engel olacak.
Mezun senemdeyim istesen de istemesen de OBP 80 altı gelmez. Velhasıl geldi derece öğrencisi değilsen yine çok etkilemeyecek. Ya arkadaşın zor olanı başarmış obp si 45-50 gelmiş ya da sen burada edebiyat yapıyorsun ve 1 sıra senin hayatını etkiler cart curt geç o işleri zibil tane üniversite zibil tane bölüm var velhasıl olmadı ek kontenjanlar var. Yks den güzel bir şey alırsan gerisi boş.

Mezun senemdeyim istesen de istemesen de OBP 80 altı gelmez. Velhasıl geldi derece öğrencisi değilsen yine çok etkilemeyecek. Ya arkadaşın zor olanı başarmış OBP'si 45-50 gelmiş ya da sen burada edebiyat yapıyorsun ve 1 sıra senin hayatını etkiler cart curt geç o işleri zibil tane üniversite zibil tane bölüm var velhasıl olmadı ek kontenjanlar var. YKS'den güzel bir şey alırsan gerisi boş.

65 ortalama ile 40k kişi geçti onu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Salla gitsin. 9-10 coğrafyası kanser gerçekten. Sayfalarca özet çıkarıp 75 80'i geçemediğimi bilirim. İkinci sınavlara daha çok yüklenip sözlü notlarıyla vesaire 80'i geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı