Çözüm Coil whine sesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurKaan61

Centipat
Daha fazla  
RAM
Lunatic CL22 3200 Mhz Ram
SSD veya HDD modeli
500GB 970Evo Plus + Mld 500GB
Ekran kartı
Sapphire Rx6600
Anakart
Asus Prime B550M K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba hayırlı akşamlar Technopat ailesi. Size bir çözüm önerisi ile geldim. 5-6 saat önce coil whine sorunu ile ilgili konu açmıştım, çok rahatsız edici bir durum. Donanımsal olduğunu düşünüyordum fakat ben yazılımsal olarak çözdüm. Windows 11 kullanıyordum, Windows 10'a geçiş yaptım ve şaşırtıcı bir şekilde durumum çözüldü. Denemenizi tavsiye ediyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım ile çözülecek bir iş değil coil whine, o an sana öyle gelmiştir. Coil Whine, ekran kartı üreticilerinin kullandığı bobinleri kalitesiz tutması sonucu meydana gelen zararsız bir ses. Yani yazılımsal değil tamamen donanımsal. Çözümü içinse genelde servise verip kartın tamir görmesi ya da yenisi ile değişmesi gerekiyor. Bu sorun bazen güç kaynağından kaynaklıda olabiliyor. Tamamen çözülememekle beraber sesin azalması için ekran kartını uzun süre yük altında kullanmak belki bir çözüm olabilir, o da belki.

Merhaba hayırlı akşamlar Technopat ailesi. Size bir çözüm önerisi ile geldim. 5-6 saat önce coil whine sorunu ile ilgili konu açmıştım, çok rahatsız edici bir durum. Donanımsal olduğunu düşünüyordum fakat ben yazılımsal olarak çözdüm. Windows 11 kullanıyordum, Windows 10'a geçiş yaptım ve şaşırtıcı bir şekilde durumum çözüldü. Denemenizi tavsiye ediyorum. İyi günler.
Coil Whine çözümü yok maalesef. Fanlar veya voltajla oynamanız lazım. AMD pişman ediyor ekran kartlarında. Sırf bu yüzden AMD'den uzak dururum performansları fazla olsada.

Hocam bobinlerle alakalı yani donanımsal bir problem bu bobin vızıltısı da denir. İşletim sistemi değiştirmekle pek alakası olmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı