Coil whine sorunu

Benim 2.5 sene önce aldığım GTX 970 CW'li çıkmıştı. CW olduğunu 1 ay sonra anlamıştım. Ses zorlanmazsa duyulmuyor ve yüksek FPS değerlerinde daha çok duyuluyor. Ekran kartında herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

Coil Whine sorunu sadece sesten ibaret bir sorun. Bileşenlere bilinen bir zararı yoktur.
Bilmediğiniz konu hakkında atıp tutuyorsunuz sonra Yanlış Bilgilendirme atıyorsunuz her yoruma. Coil Whine uzun vadede sorun çıkarır! Sadece ekran kartı için demiyorum bunu bobinin olduğu her alanda coil whine oluşabiliyor. "Sadece ses yapar" şeklinde kasapça bir yorum atıyorsunuz ortaya sonra 3-5 ay sonra kart arızalanınca olan adama oluyor! Bilmiyorsanız yazmak zorunda değilsiniz. O bobinin sesini normal karşılayanlara şaşıyorum doğrusu... Bobinin ürettiği o karmaşık şekilsiz frekans iyi mi sanıyorsunuz? Doğru ya nasılsa şu yorumunuz da var: "Nasılsa seneye ekran kartını değiştirirsin." Herkes ekran kartını her ay değiştiriyor sanki kafaya bak! Technopat' ın böyle bir yer olduğunu bilmiyordum, iyi oldu öğrendiğim yazık... Daha da girmem önermem de kimseye!

Bu sorunu yaşıyorsanız kartı iade etmenizi ya da değişmenizi öneririm. Coil Whine sorunu olan bir kartın veya güç kaynağının ileride ne gibi sorunlar baş göstereceğini kimse bilemez, sorunlu ben kullanmanızı önermem.

CW'siz kart denk gelene kadar değiştirsin o zaman tabi bulabilirse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı