Coil Whine'min sesi şiddetlenmeye başladı

Vileblood

Decapat
Coil Whine'min sesi artmaya başladı kulaklık takılıyken her zamanki gibi sorun yok ama artık kulaklığımı çıkarınca kasa hemen yanımda olduğu için takır takır ses geliyor. Bu sesin artması durumu normal midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltajı ve frekansı azalttığınızda ses azalıyorsa, "coil whine" olma ihtimali yüksek diye. Yoksa, voltaj sorunu ile alakalı değil.
hocam bir video buldum ses aynı benimki gibi değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam bir video buldum ses aynı benimki gibi değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman, sesin ekran kartından geldiğinden eminseniz garanti kapsamında değişim isteyebilirsiniz.

Hocam açıkcası ben üşengeç bir insanım kasayı sök tak taşı falan benim gibi bir insan için fazla. Eğer bu durumun bir zararı yoksa bilgisayarım için garantiye yollamasam olur mu?

Eğer coil whine ise sesten başka bir zararı yok. Zaman içinde geçebilmesi de söz konusu. Voltaj düşürerek ya da FPS sabitleyerek bir nebze olsun azaltılabilen bir durum.

EVGA'nın "coil whine" probleminin bir zarara veya performansa etkisi olmadığına dair açıklamasının olduğu link de aşağıdadır.

Son düzenleme:
Eğer coil whine ise sesten başka bir zararı yok. Zaman içinde geçebilmesi de söz konusu. Voltaj düşürerek ya da FPS sabitleyerek bir nebze olsun azaltılabilen bir durum.

EVGA'nın "coil whine" probleminin bir zarara veya performansa etkisi olmadığına dair açıklamasının olduğu link de aşağıdadır.

Yardımınız için çok teşekkür ederim hocam hangi mesajınızı çözüm olarak işaretliyeyim?

Hocam siz bu konuda bilgilisiniz o yüzden yine size danışayım dedim. Bilgisayarım masanın üstünde ve masaya sertçe dokunduğumda size bahsettiğim o ses geliyor. Bu ses coil whine değil mi yoksa? Yani şuan ses yok ama dokunuyorum o bahsettiğim ses geliyor yardımcı olun lütfen.

Son düzenleme:
Yardımınız için çok teşekkür ederim hocam hangi mesajınızı çözüm olarak işaretliyeyim?

Hocam siz bu konuda bilgilisiniz o yüzden yine size danışayım dedim. Bilgisayarım masanın üstünde ve masaya sertçe dokunduğumda size bahsettiğim o ses geliyor. Bu ses coil whine değil mi yoksa? Yani şuan ses yok ama dokunuyorum o bahsettiğim ses geliyor yardımcı olun lütfen.

Fanların titremesi de bu tip seslere sebep olabiliyor. Eğer kasa fanlarından kaynaklı ise silikon fan vidaları bu tip seslerin bertarafı için işe yarayabilir. Ya da vida gevşemiş veya düzgün sıkılmamışsa o da sebep olabilir. Ama sesi iyice dinleyerek tam nereden geldiğini kestirmek lazım.

Geri
Yukarı