Coil Whine'min sesi şiddetlenmeye başladı

Vileblood

Decapat
Coil Whine'min sesi artmaya başladı kulaklık takılıyken her zamanki gibi sorun yok ama artık kulaklığımı çıkarınca kasa hemen yanımda olduğu için takır takır ses geliyor. Bu sesin artması durumu normal midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların titremesi de bu tip seslere sebep olabiliyor. Eğer kasa fanlarından kaynaklı ise silikon fan vidaları bu tip seslerin bertarafı için işe yarayabilir. Ya da vida gevşemiş veya düzgün sıkılmamışsa o da sebep olabilir. Ama sesi iyice dinleyerek tam nereden geldiğini kestirmek lazım.
Psu'dan geldiğine şuan 100/100 eminim hocam.

PSU'nun garantisi bitik ise içini açıp fanını temizleyebilir ya da uygun bir fanla değiştirebilirsiniz.
Hocam kasanın garantisi var genel olarak 1.5 yıl. Ama ben türkiyenin öbür ucundayım hizmet öbür ucunda ve biz kargoluyoruz. Yolladığımda kırılma dökülme olasılığı çok yüksek. Psu fanı ve psu sonradan kolaylıkla değiştirilebiliyor ise bana söyleyin lütfen.

Hocam kasanın garantisi var genel olarak 1.5 yıl. Ama ben türkiyenin öbür ucundayım hizmet öbür ucunda ve biz kargoluyoruz. Yolladığımda kırılma dökülme olasılığı çok yüksek. Psu fanı ve psu sonradan kolaylıkla değiştirilebiliyor ise bana söyleyin lütfen.

Fan değiştirmek kolay bir işlem (yüksek ihtimalle 2 pinli fan kullanılmıştır, düşük de olsa sabit kablolu olma ihtimali de var), ücreti alacağınız fana göre değişir (maksimum 50-100TL gibi bir fiyata güzel bir fan alınabilir ama PSU açıldığında garanti kapsamından çıkacaktır). Komple PSU değiştirmek duruma ve sisteme göre daha külfetli ki şu an için gereksiz bir işlem.

Fan değiştirmek kolay bir işlem (yüksek ihtimalle 2 pinli fan kullanılmıştır, düşük de olsa sabit kablolu olma ihtimali de var), ücreti alacağınız fana göre değişir (maksimum 50-100TL gibi bir fiyata güzel bir fan alınabilir ama PSU açıldığında garanti kapsamından çıkacaktır). Komple PSU değiştirmek duruma ve sisteme göre daha külfetli ki şu an için gereksiz bir işlem.
Hocam kasanın içini açmadan arkasından falan psu yerinden çıkıp takılabiliyormu merakımdan soruyorum.

Geri
Yukarı