Çok asosyalim

Sizden başlayalım en son sizinki çıkmış diğer insanları da ufaktan okudum Yalnızlıkla Asosyallik terimlerini karıştırma demişsiniz o zaman yalnızlıktan yola çıkayım. Koronavirüs düşüncelerimi öyle bir değiştirdi ki resmen başka bir insan haline geldim yalnızlık ile alakalı düşüncelerimde değişti birisi de demiş ki tek olmak en iyisidir karışan yok sana! ben de eskiden öyle düşünüyorum ama eskiden ,koronavirüs öyle bir değiştiriyor ki beni anlatamam size.

Sırf yalnızım ya da her neyse asosyalim diye bazı insanlar bana şizofren gözüyle bakıyor bakışlarından anlıyorum hatta açık açık söyleyenlerde vardı hasta mısın git piskoloğa görün fln ah ah!
Aynı düşünceleri bende bu yıl yaşamaya başladım. Yalnızlığı güzel bir şey zannederken bir anda fikirlerimin değişmesine kendim bile inanamadım. Hem bir andan mutlu olup bir anda mutsuz olmak istemiyorum artık. Benim anlamadığım çevremde herhalde bunları takan tek benim. Hiç arkadaşlarımın öyle bir problemi yok gibi.

Sırf yalnızım ya da her neyse asosyalim diye bazı insanlar bana şizofren gözüyle bakıyor bakışlarından anlıyorum hatta açık açık söyleyenlerde vardı hasta mısın git psikoloğa görün falan ah ah!
Türkiye'ye hoşgeldiniz, insanlar kendinden farklı olan herkesi dışlıyor. Alışmanız gerek. "İster asosyal olurum ister olmam, sana ne?" diye cevap vereceksin.

Türkiye'ye hoşgeldiniz, insanlar kendinden farklı olan herkesi dışlıyor. Alışmanız gerek. "İster asosyal olurum ister olmam, sana ne?" diye cevap vereceksin.
He birde akıllarınca ezenler var bizim okulda ki affedersiniz yüzünü şeytan göresice matematik hocası gibi neymiş efendim de meslek lisesine gitmeliymişim neymiş efendim part time işte çalışmalıymış hem sosyalleşirmişim fln töve yarabbi neyse ki bu insanları takmamaya alıştım

Sizde de öyle mi bilmiyorum ama bende utangaçlığın verdiği bir asosyallik var. Genelde konuşmaları tanıdığım kişiler için geçerli değil hep karşıdakinin başlatmasını beklerim. Bana hep saçma gelir ve geri çekilirim. Yıllardan beri bu özgüvensizliğimi çözemedim. Şundan 10 yıl sonra bile belki hala aynı özgüvensizliğim hine olacak. Öyle olacaksa kendimi buna alıştırsam iyi olur.

Sizde de öyle mi bilmiyorum ama bende utangaçlığın verdiği bir asosyallik var. Genelde konuşmaları tanıdığım kişiler için geçerli değil hep karşıdakinin başlatmasını beklerim. Bana hep saçma gelir ve geri çekilirim. Yıllardan beri bu özgüvensizliğimi çözemedim. Şundan 10 yıl sonra bile belki hala aynı özgüvensizliğim hine olacak. Öyle olacaksa kendimi buna alıştırsam iyi olur.
Ruh ikizimsin :D resmen

Hocam buna alışmak yerine bunu aşabilirsiniz.Sadece bir kere kırın bu utangaçlığı devamı gelecek zaten ama sadece bir kere bunu başarın dediğim gibi devamı gelecek.Birde düşünün hocam.bundan 10 yıl sonraki özgüvensiz kendinizi düşünün ve bunu yenin.

Hocam buna alışmak yerine bunu aşabilirsiniz.Sadece bir kere kırın bu utangaçlığı devamı gelecek zaten ama sadece bir kere bunu başarın dediğim gibi devamı gelecek.
Hocam ne kadar denedim bilemezsiniz. Örnek veriyorum karşı cinsten birinin yanından geçerken yada konuşurken bu kendi cinsimde olabilir ama genelde kendi cinsimde pek olmuyor. Aşırı stres oluyorum. Kendimi küçük düşürmemek içinde genelde kaçarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı