Çok çalışan karşılığını gerçekten alıyor mu?

Değişken bir durum. Değer görmediğiniz yerde ne kadar çok çalışırsanız çalışın karşılığını alamazsınız. Özellikle bu konuda aile şirketlerinden uzak durulmalı. Amerika'da yapılan araştırmaya göre en çok maaşı alan kişiler çok sık iş yeri değişikliği yapanlar olmuş. Türkiye'de çoğu kişi uzun yıllar boyu aynı şirkette çalışıyor ve hak ettiği unvana ulaşamıyor. Bir de çok çalışmak üzerinize daha fazla iş yükü binmesine sebep olabilir. Böyle durumlarda da derhal yönetici ile konuşulmalı, çözüm bulunmazsa gerekli merciler aracılığı ile hak aranmalı ve istifa edilmeli.

Şahsen bu konudaki fikrim, insan her zaman kendisi için çok çalışmalı. Finansal, sosyal, kültürel ve mesleki açıdan kendiniz için ne kadar çok çalışırsanız bir şeyleri elde edebilme imkanına o kadar yakın olursunuz. Ben çok fazla şirkette çalıştım, yöneticilerin çoğu işi tam olarak bilmiyor fakat iş iletişimini ve insanları nasıl yönlendirmeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar.

Konunun bir de kendi işini kurma tarafı var...

Yorumlarınız için hepinize teşekkürler. Şu an hazırlık okuyorum bölümüm ise bilgisayar mühendisliği. İnternette genelde olumsuz yargılar yayıldığı için doğal olarak kendimi ne kadar geliştirirsem geliştireyim hak edeceğimi alamayacakmış gibi hissetmeye başladım. İster çalışan olmak, ister kendi işimi kurmak olsun ikisinde de başarısız olacakmışım gibi hissetmeye başladım yol yakınken dönsem mi diye düşünüyorum herkese tekrar teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı