E-ticaret gerçekten kazandırıyor mu?

Mustomeister12

Picopat
Daha fazla  
Bu işe girmek için belirli bir miktarda gelir biriktirdim ve 1500$'a yakın bu işe ayırabileceğim bir param var. Fakat şu e-ticaret çok kazandırıyor videoları beni bu işe çekse de bir yerden sonra "Acaba bu adamlar bu işten para kazanmıyor da bu işin eğitimlerini satarak mı para kazanıyor?" diye bir algı oluştu kafamda çünkü özellikle ticaret konusunda biliyorsunuz ki başkalarının sektöre katılması senin belirli bir zarara uğraman demek. Eğer gerçekten aslı olan ve getirisi iyi bir işse bu konuda bir ders almayı ve kendimi bu işe atamayı düşünüyorum, bu kadar ciddi olduğum bir sektörde batmak istemem bu yüzden tecrübeli ve bilgili insanlara danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Bu işe girmek için belirli bir miktarda gelir biriktirdim ve 1500$'a yakın bu işe ayırabileceğim bir param var. Fakat şu e-ticaret çok kazandırıyor videoları beni bu işe çekse de bir yerden sonra "Acaba bu adamlar bu işten para kazanmıyor da bu işin eğitimlerini satarak mı para kazanıyor?" diye bir algı oluştu kafamda çünkü özellikle ticaret konusunda biliyorsunuz ki başkalarının sektöre katılması senin belirli bir zarara uğraman demek. Eğer gerçekten aslı olan ve getirisi iyi bir işse bu konuda bir ders almayı ve kendimi bu işe atamayı düşünüyorum, bu kadar ciddi olduğum bir sektörde batmak istemem bu yüzden tecrübeli ve bilgili insanlara danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.
Batmayı göze alamıyorsan hiçbir şekilde hiçbir türlü ticarete yeltenmeyeceksin. Batmak ne demek, çıkmak ne demek, kazanmak ne demek, hepsini deneyimleyeceksin ki daha güçlü olabilesin.

Ne sattığınıza, tutturma şansınıza, ticaret hacminize bağlı. Ben dahil kimse bu işe kurslarla başlamadı. Paranızı boşa vermenizi önermiyorum. Anlattıkları şeyler genellikle gireceğiniz pazar hakkında "şunu şöyle yapabilirsin, panelin burasına girersen şöyle olur" tarzında bilgiler. Bunları kendin de tecrübe ederek öğrenebilirsin.

Kimse, kendinin kazanacağı kadar tecrübe veremez . Ben 2. El elektronik alıp bölgemde satıyorum . Önce ufak karlarla sat hatta belli bir kitle oluşturana kadar zararsız sat öğren sonra karı koya koya gidesin

Dostum girenlerin çoğu batıyor. Çok az bir kısmı ayakta kalıyor. Akıllı olmakta fayda var. İnsan sattığı mala, piyasaya, girdiği sektöre, hedef kitle analizine bakarak nereye gideceğini bilir. Bunlardan bir haberin yoksa körü körüne giriyorsun demektir. Öncelikle Kosgep'in ücretsiz Geleneksel girişimci programına katılmanı sonra işe girişmeni tavsiye ederim.

Önemli olan e ticareti yapmak değil, Ürünü tedarik edebilmekte yatıyor. Bende bu işlere girme düşüncesine sahip birisiydim.

Koyduğun ürünün satılma ihtimali gerçekten çok düşük, özel bir şey sunmuyorsan şunu sormalısın, neden bunu senden almaları lazım?

1 kalem düşün X markalı. Mesela kalemi 30TL'den aldın. 100TL'den satmaya koydun.
  • %10'e ticareti sitesi aldı.
  • %20 vergi gitti.
  • 30TL civarı da kargo tutuyor diyelim.
Büyük ihtimal sana para kalmayacak, zarar edeceksin. Veya gülünç bir gelir sağlayacaksın. Ki o bilindik markalı ürünlerin hepsini senden çok daha ucuza satacak milyonlarca rakibin olacak.

Bu noktada önemli olan tedarik ve üründür. Bilindik bir ürünü tedarik edecek güvenilir sağlam bir yer bulursan en ucuza sen satıp sürümden kazanırsın. Veya ürünün özeldir senden başka satan rakibin yoktur yine pazarı sen sırtlarsın.

Tanıdığım bir abi var. Bunlar dükkan işletiyor, satışları aşırı iyi ürün tedarik sorunları da yoktu. E-ticaret olaylarınada girmek istiyorlardı. Bilindik e-Ticaret sitelerinde mağaza açıp sattılar ama kazanmaları gereken kâr payını Hepsiburada vb aracı siteler alıyor. O yüzden kendi sitelerini kurmak istiyorlardı. Kurdularda ama satış yapamadılar ellerinde patladı olay dükkandan devam ediyorlar.

Bu abinin de başka bir arkadaşı da e-ticarette tutundu milyonlar kazanıyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı