Çok çirkinim ve öz güvenim yok

Geçmişte ne oldu da seni bu duruma getirdi bilmiyorum ama bu kadar kötü hissediyorsan bir psikoloğa gitmen senin için iyi olacaktır. Biraz da arkadaş edin, Almanya'daki kültür farklı, bol bol kız arkadaş yap ve şartlama, normal arkadaş olsun işte.

Bir arkadaş grubum var zaten hiçbiri de tipe dikkat etmiyor.

@Kyuasra bunun gibi bir şey çok eskiden bende vardı. Bir kıyafet giydiğimde saçıma bir şeyler yaptığımda dışarı çıkınca sanki herkes bana kötü bir şekilde bana bakıyormuş gibi gelirdi. Şimdi ne oldu derseniz aradan geçen o kadar zamanda büyüdüğüm için tipim oturdu ve düşüncelerim değişti. Artık kimin benim hakkımda ne düşündüğünü takmıyorum isteyen istediğini söylesin onlar dedi diye şuradan şuraya kılımı kıpırdatmam.

Ben de tam aynısı neredeyse bir kıyafet giydiğim de saçımı değiştirdiğim de falan hep insanlar kötü bakacak gibi hissediyorum öyle olmasa bile. İnşallah hemen büyürüm aynı duruma gelirim.

Hocam kilo verin 2 kilo verseniz yeter.

Vermeye çalışıyorum şu an Google Play de olan o herkesin bildiği uygulamayla daha iyi bir öneriniz varsa YouTube'dan vs. onu da yapmak isterim.

Yaşın 15 daha. Zamanla tipin oturur, güzelleşirsin.

Umarım öyle olur.

Öncelikle yaşım 15 ve Almanya'da yaşıyorum ve herkes Alman tipini biliyordur sanırım. Kendimi her gün o tiple kıyaslıyorum ve öz güvenimi öldürüyorum Türkiye'de iken normaldim ve öz güvenim yüksekti diyebiliriz ama Almanya'ya gelince bütün işler bozuldu sokakta yürüyenler başımda sari saç görmedikleri için garip garip bakıyorlar azıcık yakışıklı olsam sıkıntı yok ama tipim onlarınki ne göre çok aşağıda kalıyor.

Belki farkı anlayabilirsiniz diye;
Aslan gibisin maşallah. Alman tipini yakışıklı mı zannediyorsun güzel kardeşim. Onların bize özenmeyip, imrenmediğini nereden biliyorsun, onların güzel yakışıklı olduğunu düşünüyorsun. Bunlar dert edilecek şeyler değil. Ben hamdolsun Allah inancı olan biriyim ve her zaman her şey için Allah can sağlığı versin, her şeyin hayırlısını versin derim. Allah her kulunu aynı yaratmaz, her kulun bir güzelliği vardır, her kulun birbirine üstünlüğü vardır. Bu tür şeyleri kendine dert etme. Allah din iman bütünlüğü versin, salih amelli kullarından eylesin, amel defteri sağ tarafından verilen kullarından eylesin, evliyalara enbiyalara komşu eylesin, Allah her şeyi gönlüne göre versin.

Aslan gibisin maşallah. Alman tipini yakışıklı mı zannediyorsun güzel kardeşim. Onların bize özenmeyip, imrenmediğini nereden biliyorsun, onların güzel yakışıklı olduğunu düşünüyorsun. Bunlar dert edilecek şeyler değil. Ben hamdolsun Allah inancı olan biriyim ve her zaman her şey için Allah can sağlığı versin, her şeyin hayırlısını versin derim. Allah her kulunu aynı yaratmaz, her kulun bir güzelliği vardır, her kulun birbirine üstünlüğü vardır. Bu tür şeyleri kendine dert etme. Allah din iman bütünlüğü versin, salih amelli kullarından eylesin, amel defteri sağ tarafından verilen kullarından eylesin, evliyalara enbiyalara komşu eylesin, Allah her şeyi gönlüne göre versin.
Hocam ne diyeceğimi bilemedim teşekkürler.

Arkadaşım kimse için yaşamıyorsun öncelikle bunu bil. Gayet iyisin giyim tarzını biraz değiştirirsen bu işi halledersin. 1-2 sene sonra yüzün daha da şekillenecek. Git gide kendini yakışıklı bulmaya başlayacaksın. Bir de güzel bir PP yap Instagram'a. 3-5 kız yazdığı zaman özgüvenin de yerine gelir :D Sıkma canını. Hayatını yaşa.

Arkadaşım kimse için yaşamıyorsun öncelikle bunu bil. Gayet iyisin giyim tarzını biraz değiştirirsen bu işi halledersin. 1-2 sene sonra yüzün daha da şekillenecek. Gitgide kendini yakışıklı bulmaya başlayacaksın. Bir de güzel bir pp yap Instagram'a. 3-5 kız yazdığı zaman özgüvenin de yerine gelir :D sıkma canını. Hayatını yaşa.

O günleri iple çekiyorum keske hemen gelse :D

Öncelikle yaşım 15 ve Almanya'da yaşıyorum ve herkes Alman tipini biliyordur sanırım. Kendimi her gün o tiple kıyaslıyorum ve öz güvenimi öldürüyorum Türkiye'de iken normaldim ve öz güvenim yüksekti diyebiliriz ama Almanya'ya gelince bütün işler bozuldu sokakta yürüyenler başımda sari saç görmedikleri için garip garip bakıyorlar azıcık yakışıklı olsam sıkıntı yok ama tipim onlarınki ne göre çok aşağıda kalıyor.

Belki farkı anlayabilirsiniz diye;
Bir aile dostumuzu Hollanda'da insanlar ziyarete gelmis sari saci olmayan cocuklari dogunca. Ona cok takilmana gerek yok. Tip olarak da takma derim.

Geri
Yukarı