Çok daralıyorum

Cesaretsizim. Kendimi açıklamayı başaramam bu yüzden öyleyim. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yani şuan evde kalsam sıkılcam arkadaşım yok zaten, ailemle gitsem yaşlı insanlarla nasıl anlaşçam tanımıyorum bile. Benim sevdiğim şey yok gerçekten.
Bu benim 1 yıl önceki halim. Bazı şeylerin üzerine gidildiği vakit çok şey değişiyor. Ufaktan ufaktan bu durumdan kurtuldum diyebilirim. Bir şeyleri sevmediğini söylemek ya da düşünmek en kötü şey. Sevdiğin bir şeyler var ama çoğu şey bloke edilmiş gibi hissedersin ve kendini düşünemezsin. Kısıtlanmış ve hiçbir şekilde davranamayan birisine dönüşmüş gibi hissedersin. Özellikle alışkanlıklarını değiştir, yeni bir şeyler keşfetmeye mutlaka özen göster, kendini fark et, dışarı çık hava al rahat bir şekilde. İnsanlarla iletişim kurmak zorunlu bir eylem değil, kendi kendine de bir şeyler yaparsın, ancak elbette insan sosyal bir varlık ve konuşmak zorundasınız birileriyle. Bulunulan konum işi yokuşa sürer, o konumdan kurtulmanın yolları aranmalı. Bu eğer bir sınavı 500 üzerinden 490 ile geçmeye dayanıyorsa bile o ihtimal zorlanmalı. Bir şeyleri amaç olarak belirle, hobi edin, ileriye dönük düşün.

Yeni konular

Geri
Yukarı