Çok fazla oyunum olduğundan AAA oyun oynayamıyorum

Önemli olan keyif alman her zaman ağır oyun (AAA) oynanmak kafayı yorar bana göre, arada çerezlik (indie) Mario kadar basit oyunlar kayar gider, iyi de gelir basit ama etkili oyunlar iyi dir boyu değil işlevi önemli'dir diye boşa denmiyor sanırım.
Indie oyun bağımsız, ufak oyun stüdyoları için kullanılıyor. Yanlış tabir kullanmışsınız. Nintendo gayet köklü bir oyun firması.

Mario'nun oyunları da genellikle basit gözükür ama çok fazla mekanik içerir. Yani bir mekaniğinden sıfırdan oyun yapılır, o kadar detaylı mekanik ekliyorlar oyunlarına. NES veya SNES dönemi çıkanlar basit sayılabilir tabii dönemin şartları sebebiyle.

Indie oyun bağımsız, ufak oyun stüdyoları için kullanılıyor. Yanlış tabir kullanmışsınız. Nintendo gayet köklü bir oyun firması.

Mario'nun oyunları da genellikle basit gözükür ama çok fazla mekanik içerir. Yani bir mekaniğinden sıfırdan oyun yapılır, o kadar detaylı mekanik ekliyorlar oyunlarına. NES veya SNES dönemi çıkanlar basit sayılabilir tabii dönemin şartları sebebiyle.

Evet doğru bende NES dönemin'den bahsediyordum.

Dostum Mario AAA bir marka :D koskoca Nintendo'yu nasıl indie görmeyi başardın be adam anlat dinleyelim😂

Atari Mario canım 🙂 şu anki Nintendo'yu kast etmedim tabii ki anlatmaya çalıştığım tek boyutlu Mekanik'leri kısıtlı oyunlar, Veya Life is Strange gibi sakin yada Click point vs 👍

Son düzenleme:
Derdin komik geldi oyna geç zaten biri bittiğinde diğerine başlarsın hepsi harika oyunlar :D Çöp oyunlarla takılacağına gözün oyun görsün. Days Gone ile Horizon çöp bu arada bilmem belki seversin ama klasik baymış açık dünya yapısı ve görev sistemi istiyorsan oynarsın.

Bir insan Days Gone gibi bir oyuna nasıl çöp diyebilir ki. Çok iyi bir oyun bence ikincisi çıksa diye bekliyorum.

Bir insan Days Gone gibi bir oyuna nasıl çöp diyebilir ki. Çok iyi bir oyun bence ikincisi çıksa diye bekliyorum.
O türde çok daha iyi oyunlar oynayınca anlıyorsun çöp olduğunu. Ve onlarca açık dünya oyunu oynadıktan sonra çok sıkıcı geliyor. Oyunu %100'ledim bu arada ama diğer oyunları görünce ne kadar kötü olduğunu anladım. Ayrıca zombi teması sıkmadı mı ?

O türde çok daha iyi oyunlar oynayınca anlıyorsun çöp olduğunu. Ve onlarca açık dünya oyunu oynadıktan sonra çok sıkıcı geliyor. Oyunu %100'ledim bu arada ama diğer oyunları görünce ne kadar kötü olduğunu anladım. Ayrıca zombi teması sıkmadı mı ?
30 senedir oyun oynuyorum. Çok fazla oyun oynadım yani. Zombi türü beni sıkmadı evet :)
Tabi zevkler tartışılmaz.

O türde çok daha iyi oyunlar oynayınca anlıyorsun çöp olduğunu. Ve onlarca açık dünya oyunu oynadıktan sonra çok sıkıcı geliyor. Oyunu %100'LED'im bu arada ama diğer oyunları görünce ne kadar kötü olduğunu anladım. Ayrıca zombi teması sıkmadı mı?

Mesela, zombi temalı, açık dünya, hayatta kalma oyunu aslında çok yok, yazsam en fazla 4-5 oyun çıkar.
  • State of Decay.
  • Dead Island.
  • Dying Light.
  • 7 Days to Die.
  • DayZ.
  • Project Zomboid
  • Dead rising.
Belki Metro Exodus.

Bunlar dışında açık dünya zombi oyunu yok (adamakıllı).

Yani hikaye akışı olan zombi oyunları var, ya da düz bir haritada A ve B noktasına gitmeniz gereken oyunlar var; ama açık dünya bambaşka bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı