Çok fazla saç dökülmesi

Teurastaja.

Kilopat
Saçım yaklaşık enseme kadar geliyor. Günde ortalama 20'ye yakın saç teli dökülüyor stresten. Çok fazla döküldüğü için saçımı bağlandığımda elimi saçıma attığımda bir sürü kısa saç elime geliyor sizce Berber'e gidip komple kestirmeli miyim? Yaşım 17.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçım yaklaşık enseme kadar geliyor. Günde ortalama 20'ye yakın saç teli dökülüyor stresten. Çok fazla döküldüğü için saçımı bağlandığımda elimi saçıma attığımda bir sürü kısa saç elime geliyor sizce Berber'e gidip komple kestirmeli miyim? Yaşım 17.

Bir noktada dökülüyorsa saçkıran olabilir, ben kestir derim olmazsa bir doktora uğra günde 20 saç teli normal bir şey değil.

Günde ortalama 20 gayet normal bir sayı. 3 günde bir yıkanırım ve yıkanırken (saymadım ama) 250'den fazla saçımın döküldüğünü düşünüyorum.

Acaba benimki mi normal değil :d.

İkisi de normal değil bence, hele seninki hiç normal değil.

Bir noktada dökülüyorsa saçkıran olabilir, ben kestir derim olmazsa bir doktora uğra günde 20 saç teli normal bir şey değil.

Her saç kökü, sayısız kere saç çıkarabiliyor, bu yüzden endişelenmeye gerek yok. Günde ortalama 50-100 arası saç teli dökülmesi normal görülüyor. Bahar aylarında ise 200 saç teli dökülmesi normal sayılıyor. Tabii arkadaşın durumunu bilmiyorum.

Tarağa ya da saçına arğan yağı sürüp, yukarıdan uçlara doğru yavaşça tarayabilirsin. Uçlarından tararsan dökülme ihtimali olan saçları da yolmuş olursun. Saç yapısına faydası var diye biliyorum.
Bunun dışında belirli bir miktar saçın dökülmesi de normal.

Ayrıca saç yapındaki sorunlar için doktora gitmeni öneririm. Atıyorum A adlı şey eksik der, bunun için şunu yapman gerekiyor gibisinden tavsiyeler verir.

Geri
Yukarı