Çok güçsüzüm

Arkadaşlar gerçekten böyle herkes beni güçsüz görüyor. Bugün sınıfta arkadaş yanımda arkadaşıma iftira attı arkasından küfür falan etmişim dedi bayağı sinirlendi tabii ki bir şey de kanıtlayamadım ne diyebilirsinizki güçlü biri olsam bana artistlenebilecek mi acaba? Geçende denedi bir çocuk başka birine o da bana güvenmedi hemen artislenmeye başladı geçen yılda sınıfın başı tenha bir yerde sıkıştırıp bıçaklamaya çalıştı yine aynı düşünce güçlü olsam yapabilecek mi, hayır tabii ki de? Hani ne yapabilirim yıllardır zayıfım diye böyle hafife düşerecek şeyler yapıyorlar arkadaş yapmakdan ziyade bu problemi çözmem lazım. Bir çocukla tanıştım benden 4-5 yaş küçük o bile bana artistlenmeye başladı hakaretler falan etmeye başladı çünkü o da biliyor bir şey yapmayacağımı millet kendini tehlikeli bir şey sanıyor ne yapabilirim? Hani ben kavgadan kaçıyorum onlar benim üzerime yürüyor.

Çaresini söyleyeyim. Spora başlıyacaksın sağlam yemek yiceksin ilk ay Full body ondan sonra split porgrama geçiceksin. Ancak sağlam bir teknik lazım sana. Hareketleri yaparken ilk üç seti nizami bir şekilde yapacaksın son seti ise girebildiğin maksimum kiloda hareketten az çalarak yapacaksın.8-9 ay sonra power lifter mı yoksa body builder mı olucağına karar verip ona göre programını setlerini ve tekrar sayılarını düzenliceksin.

Son düzenleme:
Güç dediğin şey fiziksel ve toplumsaldır, fiziksel için spora git, toplumsal güç için para kazan.
Eğer ikisi de ters geliyorsa milletle iç-dış fazla olma yoksa kendini ezikletirsin.

Dostum rahat ol ve bunu çok fazla takmamaya çalış çokca kilo almaya bak spor da deneyebilirsin disiplin yok dersen bol bol yürüyüş yapıp gezmek dinç kalmana yardımcı olabilir çok sağlıklı beslenmen bence yanlış sağlıklı beslensen yeter bence kilon ve boyunu bilmiyorum ama gerekirse yağlanmaya bile çalışabilirsin istersen teknik bir kulübe (boks, karate) gibi ve en önemlisi bence kesinlikle ama kesinlikle bir yüzme kursuna git genel vücut gelişimi için çok çok etkili bir taktik unutma yazın vücudun dinç olup harekette kalmalısın eğer cidden disiplini sağlayamazsan müzik gibi etmenlerle kendini destekleyebilirsin asla saçma sapan enerji içeceği falan tüketme hepsi palavra 3-5 ay kendini sıkarsan bunu başarabilirsin eğer spor a gitmek istersen ve durumun yoksa aylık 500-700 TL vermeye belediyenin 75 TL'ye kursları da var unutma dinç kalman çok önemli her gün sadece dinç kalsan bile az da olsa kendine yavaş yavaş bir şeyler katabilirsin kendine iyi bak unutma her şey senin ellerinde.

Çaresini söyleyeyim. Spora başlayacaksın sağlam yemek yiceksin ilk ay Full body ondan sonra split porgrama geçiceksin. Ancak sağlam bir teknik lazım sana. Hareketleri yaparken ilk üç seti nizami bir şekilde yapacaksın son seti ise girebildiğin maksimum kiloda hareketten az çalarak yapacaksın. 8-9 ay sonra Power lifter mı yoksa body builder mı olacağına karar verip ona göre programını setlerini ve tekrar sayılarını düzenliceksin.

Bunlar bana çok zor geliyor.

Geri
Yukarı