Çok içime kapanık biriyim ve hiç arkadaşım yok

Arkadaşlar yıllardır bugüne kadar çok eziklendim ya da alay konusu oldum. Halbuki bende hiçbir şey yok. Sanırsam çekingen olduğum için olabilir. Bir de herkesi sevemiyorum ama bilmiyorum son 4 yıldır arkadaşım çevrem yok kalmadı. Bisikletle dolaşıyorum fakat çok sıkıcı. Evde kalmaktan da sıkıldım. Yeni insanlarla tanışmak istiyorum farklı duygular hissetmek istiyorum fakat yapamıyorum. Yine eziklenecek gibi hissediyorum. Bu korkuyu yenemiyorum. Bir de üstüme de çekidüzen veremiyorum. Yüz simam da epey çocuksu okulda zaten yeteri kadar eziklendim. Bazen çok saçmalıyorum biriyle konuşurken inanın ne dediğimi bilmiyorum ne yapabilirim nasıl çevre edinebilirim? Bu beni depresyona kadar sürekledi. Benim istediğim çevre bana benzesin hal hatır sorsun yeter bir de arada takılalım o kadar çok mu şey istiyorum bu insanlardan?
Yeni hobiler edinmeye çalış ve o insanları kafaya takma, kendin ol. Ben de öyleyim yani zamanında ezikleniyordum ve eziklenmeyeyim diye uzun zamandır insanlardan uzak duruyorum ama bunun bir çözüm olmadığını anlamaya başladım çünkü böyle de yalnız kalıyorum ve sosyal aktivitelere dahil olamıyorum. İllaki kendine uyacak arkadaşlar bulursun, ben de pek arkadaş edinemiyordum fakat şu anda böyle birkaç arkadaşım var, onlar dışındaki çoğu insandan uzak duruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı