Çok ilginç bilgiler

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Arkadaşlar arkadaşımla sohbet ederken bazı ilginç bilgilerden konuşuyorduk ve bana bazı ilginç bilgiler söyledi bende araştırdım gerçekten doğru ve bu bilgileri sizler ile paylaşmak istedim.

1- Eğer biri size ateş ederken suya atlarsın su mermiyi bıçak gibi kesiyormuş. (bu olay GTA'da işe yaramamaktadır)

2-Salatalığın %96'sı suymuş araştırdım ve gerçekten de doğru. Bundan sonra arkadaşıma hıyar derken kuru hıyar derim artık.

3- Daha önce duymuştum tüm insanlar aynı anda zıplar ise deprem olur diye, arkadaşım bana hayır tüm insanlar aynı anda zıplar ise ay Dünya'ya yaklaşır dedi. Bu bilgiyi her ne kadar internette görmesem de sizin takdirine sundum.

4-Bunu TRT Çocuk ilk açıldığın da bir çizgi filmden öğrenmiştim buraya da yazmak istedim. Bal bozulmayan tek gıdaymış.

5-Bir yılan 3 yıl uyuyabilirmiş.

6-Üzüm fırında patlarmış internette araştırdım bazıları doğru diyor bazıları olamaz diyor ama yazın deneyeceğim.

7-İnsan yılda en az 1400 rüya görürmüş. (aydan aya rüya görüyorum)

8-Bazılarımız suyu şişeye koyduktan sonra eskir falan der. İçtiğimiz sular Dünya var olduğundan beri varmış ve tüm sular çok eskiymiş.

9-Amcam veteriner olduğu için evde kalp dinleme cihazı vardı. Aldık ve arkadaşımla birlik kronometre de 1 dakika içinde ki kalp atışlarımızı saydık benim 71 onun 70 çıktı çok ilginç geldi bize.

10-Herkesin el avucu izi aynıymış gerçekten de öyle mi? Bilmiyorum ama arkadaşım ile avuç izlerimiz aynı.

11-İnsanlardan daha çok tavuk nüfusu varmış Dünya'da, ben tavuklara Muhittin diyorum demek Dünya'da bizden çok Muhittin var.

12-Arabistan'da bir kadın kocasına kahve yapmaz ise ayrılırlarmış. Arabistan'da değiliz Allah'a şükür.

13-Havai'de 12 harf varmış. Bunlar asla Çince öğrenemez.

10no lu madde doğru olsaydı hastanelerde avuç izlerini taramazlardı. Ve 8 numaralı madde hakkında eskime konusu plastik şişeler için geçerli olması lazım. Cam şişe olsa dediğin gibi bir şey olmaz diye düşünüyorum.

8. madde ile ilgili bir sorun var. O su direk kaynaktan çıkıp karşına çıkmıyor. İçine bazı kimyasallar ekleniyor, pet şişeye giriyor.

7 için : İnsan saniyeler içinde birçok rüya görebilir ama sadece bunlardan 1 veya 2 sini hatırlayabilir. Sen de görüyorsun ama hatırlayamıyorsun.

10 için : Evet, doğru bir bilgi. Hatta Arapça olarak 81 ve 18 sayıları yazıyor. Bunları birbirinden çıkartırsan, Hz.Muhammed (sav) 'in yaşadığı seneyi ; toplarsan da Allah (cc) 'ın 99 sıfatını temsil ediyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı