Çok kaslı olmamak için neler yapılır?

Merhaba, fitnessa başlayalı 2 hafta oldu ve haftada 3 kez gidiyorum. Neden 3 diye sorarsanız 7 gün gidersem fazla kas yaparım diye korkuyorum. Ronnie coleman gibi olmak istemiyorum, ben çoğunuzun bildiği üzere lucifer michaelson'unki gibi bir fizik istiyorum. Çok kaslı olmak bana göre hoş durmuyor. Böyle hafif kaslı, baklavalı, üçgen vücutlu olmak istiyorum.

Hocadan aldığım programda hareketleri 4x12 yapmam gerektiği yazıyor ama ben 2x8 falan yapıyorum. 4x12 yapınca aşırı yoruluyorum ve diğer gün her yerim çok ağrıyor. Ben bu kadar yorulup hayvan gibi olmamaya çalıştığım için hocanın dediğinin yarısı kadarını yapıyorum. Sırtüstü yatarak dambıl ittirme hareketini yapıyorum, squat yapıyorum, barfiksin kablolusunu yapıyorum, bacakla ağırlık ittirme yapıyorum falan.

Beslenme olarak da her gün bol bol salata yiyorum. Bildiğiniz üzere sporcular sağlıklı beslenmeli, bol bol salata yemeli. Hoca günde en az 3 yumurta ye dedi ben 1 tane yiyorum, yanında da zeytin peynir vs.
bu fitness hocaları neden böyle acaba? Herkesi çok kaslı yapmaya çalışıyorlar. Hocaya anlatmama rağmen adam beni resmen dinlemiyor. Sen dediğimi yap falan diyor.

Adam sadece kendini şişirmiş, model vücudunu falan bilmiyor herhalde.

Soruma gelecek olursak; çok yorulmadan, protein tozu vs. içmeden başka neler yapmalıyım ki model vücudu yapabileyim?

Hemen öyle olacağını sanma doğal olarak da olman imkansızdır zaten salata yiyerek kas yapamazsın boş boş diyetisyenlerin uydurduğu laftır günlük makrolarını tamamlarsan spor yaptığın için protein miktarını kilon X 1.5 ile hesapla bütçen fazlaysa 2 ile hesapla bu kadar protein al ağır çalış yağ miktarını azalt yağ oranın düşer zaten direk karın kasın ortaya çıkar protein tozu olayına gelirsek protein tozu anabolik bir şey değildir kullanmakta zarar yoktur protein tozunu halkımız bir ilaç gibi görüyor halkın cahiliyetinin sebebi de zaten haberler.
Dostum kısaca hemen salona gidip şişemezsin o hocalar gibide olman neredeyse imkansız ilaçsız yıllarca yapman gerekir dediğin gibi fit olmak istiyorsan düzgün besin makrolarını al bunları hesaplarsın (FatSecret adlı uygulamayı kullanabilirsin) ve düzgünce sporunu yaparsna 2-3 aya fit bir vücuda sahip olursun. (diyetisyene gitmeni önermem bunun yerine spor kanallarını izleyip bir beslenme planı oluşturabilirsin örnek fityemek 1453 harun testo taylan gibi insanların beslenmelerine bakarsan gayet sağlıklı ve fitler)

Hemen öyle olacağını sanma doğal olarak da olman imkansızdır zaten salata yiyerek kas yapamazsın boş boş diyetisyenlerin uydurduğu laftır günlük makrolarını tamamlarsan spor yaptığın için protein miktarını kilon X 1.5 ile hesapla bütçen fazlaysa 2 ile hesapla bu kadar protein al ağır çalış yağ miktarını azalt yağ oranın düşer zaten direk karın kasın ortaya çıkar protein tozu olayına gelirsek protein tozu anabolik bir şey değildir kullanmakta zarar yoktur protein tozunu halkımız bir ilaç gibi görüyor halkın cahiliyetinin sebebi de zaten haberler.
Dostum kısaca hemen salona gidip şişemezsin o hocalar gibide olman neredeyse imkansız ilaçsız yıllarca yapman gerekir dediğin gibi fit olmak istiyorsan düzgün besin makrolarını al bunları hesaplarsın (FatSecret adlı uygulamayı kullanabilirsin) ve düzgünce sporunu yaparsna 2-3 aya fit bir vücuda sahip olursun. (diyetisyene gitmeni önermem bunun yerine spor kanallarını izleyip bir beslenme planı oluşturabilirsin örnek fityemek 1453 harun testo taylan gibi insanların beslenmelerine bakarsan gayet sağlıklı ve fitler)

Yok 4x8 4x12 gibi saçma sapan şeyler belli bir setin olur harekette 5 setmi yapabildiğin kadar yaparsın 5 X sınırlarını zorlayana kadar.

Geri
Yukarı