Definasyonda aç olmamak

ACExACE

Hectopat
Kendimi bulktaymış gibi yemek yemeye zorluyorum. 190-120 kiloyum ortalama ihtiyacım 4500 kcal. Ben günde 2500 kalori civarı alıyorum, daha fazla yiyemiyorum. Şu anda 200 gram pişememişken 200 bitirmek için resmen ter akıttım. Aşırı doyduğum halde yedim. Bu normal bir durum mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücutta zayıflamak istiyor demekki. Vücut yemek istemiyorsa zorlama. Nasıl rahat hissediyorsan öyle ye.
Vücut dinamik bir yapı, kendini ayarlıyor. Sen kafana zayıflamayı koyduysan, vücutta zayıflamak için uğraşır. Zorlamana gerek yok.

Ben de 10 aydır kilo vermeye çalışıyorum. ilk 1-2 ay vücudu kilo vermeye zorladım (yanlış yaptım), sonraki 5 ay vücut zorlanmadan yavaş yavaş kilo verdi, yağ yaktı yani. Şimdi 1-2 aylık dönemde ise iştahim arttı, yemeği arttırdım. Buna rağmen kilo vermeye yani yağ yakmaya devam ediyorum, ayrıca sporda güç artışım yavaşta olsa devam ediyor. Yani vücudu rahat bıraktım, kendi kendini düzeltiyor.

Senin için 2500 kalori gayet yeterli. Günlük ihtiyacın nasıl 4500 kalori olabilir ki? 2700-3000 gibi belki daha da az olması lazım değil mi? Nasıl hesaplıyorsun bunu?

Sizin amacınız obeziteden ötesi mi, kilo vermek mi?

Amacım parçalı bir vücuda sahip olmak günlük gereken kalorimde yeterince açık bırakıyorum.

Vücutta zayıflamak istiyor demek ki. Vücut yemek istemiyorsa zorlama. Nasıl rahat hissediyorsan öyle ye.
Vücut dinamik bir yapı, kendini ayarlıyor. Sen kafana zayıflamayı koyduysan, vücutta zayıflamak için uğraşır. Zorlamana gerek yok.

Ben de 10 aydır kilo vermeye çalışıyorum. İlk 1-2 ay vücudu kilo vermeye zorladım (yanlış yaptım), sonraki 5 ay vücut zorlanmadan yavaş yavaş kilo verdi, yağ yaktı yani. Şimdi 1-2 aylık dönemde ise iştahim arttı, yemeği arttırdım. Buna rağmen kilo vermeye yani yağ yakmaya devam ediyorum, ayrıca sporda güç artışım yavaşta olsa devam ediyor. Yani vücudu rahat bıraktım, kendi kendini düzeltiyor.

Senin için 2500 kalori gayet yeterli. Günlük ihtiyacın nasıl 4500 kalori olabilir ki? 2700-3000 gibi belki daha da az olması lazım değil mi? Nasıl hesaplıyorsun bunu?

Ağırsağlam sitesinden hesapladım hafatada 4 gün antrenman + 190 120kilonun ihtiyacı bu gözüküyor.

Amacım parçalı bir vücuda sahip olmak günlük gereken kalorimde yeterince açık bırakıyorum.

O yağ oranıyla imkansız. Bu yüzden açık bırakmanız gerek. Bıraktığınız açık da aşırı fazla değil, normal. Hatta ben sizin yerinizde olsam 1800 kalori+yeteri kadar protein alırdım. Böyle yaparsanız Kurt Adam gibi parçalı vücudunuz olur.

Geri
Yukarı