Psikolojik olarak çok kötüyüm

djeç06

Femtopat
Daha fazla  
2019 sayısal mezunuyum lisede sayısalım kötüydü fakat bilgisayar mühendisliği istiyordum. Üniversite sınavında barajı geçemedim. Mezuna kaldım 2.sene de çalışmaya başladım fakat lise yıllarından beri tembellik, zorlamama ve anksiyete gibi sorunum oluyordu her sınava az kaldığı zaman. 2020'de de corona başlangıcı stresi ve yine vazgeçerek barajı geçemedim ve bilgisayar programcılığı seçmek istedim. Fakat yeni açılan bir bölüm yazdım tercihlerime bir de gelmez diye düşündüm ve orası geldi ben mutluydum iş bulabileceğim yeni bir bölüm olacak diye olmazsa DGS hazırlanmalıyım ama dedim bilişim alanında zannetmiştim fakat öyle değilmiş ve sadece bilgisayar mühendisliği elektrik elektronik vb. bölümler oluyor fakat sınava hala hazır hissetmeyerek stres yasadım ve bölümden de bir şey olmayacağımızı işsiz kalacağımızı hocalarımız dedi. Ben bunu fark edince çok kötü oldum. Sınava 1 ay kaldı bilgisayar mühendisliğinde kontenjanlar azaldı ve kazanamassam ne yapacağım düşünceleri ile kendimi depresyona soktum gelecek ve geçmişte sürekli takılı kalıyorum. Psikoterapi görüyorum fakat çok yararı olmadı tekrar aynı şeyleri yaşamaya başladım 21 yaşında meslek edinemeden gençliğimi yaktım. DGS için netlerim istediğim gibi olmuyor ne yapmalıyım. Hayatımın sonuna kadar sevmediğim işlerde çalışacağım ailemin durumu da iyi. Sürekli aynı hataları ve onları mahcup ettiğim içinde pişmanlık duyuyorum. Sizce kendimi toparlayıp 22 yaşında seneye tekrar sınava hazırlanmalı mıyım? Böyle düşünürsem de 26 yaşında mezun olacağım aklıma geliyor daha çok kötü oluyorum.

Dostum bende hemen hemen seninle aynı yollardan geçtim. Hayallerinin peşini ne olursa olsun bırakma. Sonuna kadar koş. İnsanlar sürekli konuşurlar (kaç senen boşa gitti vs) sakın aldırış etme.

Hiç takma kafana hayalini kovala ben 27 yaşımda istemediğim bir bölümden mezun oldum ve bölüm işimi bile yapmıyorum. Arkadaşım 32 yaşında mezun oldu şu an Polonya'da hayatını yaşıyor. Yaşa bakma o sadece bir sayı, sen ne istiyorsun ne hayal ediyorsun ona bak ve ona göre planlamanı yap. Çevrene kulağını kapat bu hayat senin unutma.

Dostum bende hemen hemen seninle aynı yollardan geçtim. Hayallerinin peşini ne olursa olsun bırakma. Sonuna kadar koş. İnsanlar sürekli konuşurlar (kaç senen boşa gitti vs) sakın aldırış etme.
Siz peki istediğiniz şeyi yaptınız ve başardınız mı ?
Hiç takma kafana hayalini kovala ben 27 yaşımda istemediğim bir bölümden mezun oldum ve bölüm işimi bile yapmıyorum. Arkadaşım 32 yaşında mezun oldu şu an Polonya'da hayatını yaşıyor. Yaşa bakma o sadece bir sayı, sen ne istiyorsun ne hayal ediyorsun ona bak ve ona göre planlamanı yap. Çevrene kulağını kapat bu hayat senin unutma.
Hocam peki 27 yaşında işe başvururken.Yaş konusunda sorun oldumu gerçi istemediğim bölümden mezun oldum demişsiniz..

Bu videoyu izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz peki istediğiniz şeyi yaptınız ve başardınız mı?

Hocam peki 27 yaşında işe başvururken. Yaş konusunda sorun oldu mu gerçi istemediğim bölümden mezun oldum demişsiniz.

İstatistik bölümü mezunuyum yaşı sıkıntı yapmıyorlar, insanlar senin bilgi birikimi ve bildiğin programlarla ilgileniyor. Kendini ne kadar doldurduğun önemli çok fazla bu konularla alakalı üzme kendini. İstediğin sevdiğin alana yönel zaten o zaman çok iyi geliştirirsin kendini.

Siz peki istediğiniz şeyi yaptınız ve başardınız mı?

Hocam peki 27 yaşında işe başvururken. Yaş konusunda sorun oldu mu gerçi istemediğim bölümden mezun oldum demişsiniz.

Şu an istediğim bölümü okuyorum çok mutlu olduğum söylenemez ders içerikleri biraz hayal kırıklığı oldu, lakin en azından sevdiğim bir alan diye kendimi avutuyorum. Tamamen beklentilerine ve ne istediğine bağlı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı