Çok mutsuzum

Bir de yeteneklerini geliştirebilirsin notların düşükse çalışmıyosun ve boş vaktin olmalı örneğin futbolda iyi misin geliştir kendini futbol deyince arkadaşlarının aklına ilk sen gel.

Okuldan gelince bilgisayar zamanı nasıl alıp götürdüğünü bilmiyorum.

Bir de yeteneklerini geliştirebilirsin notların düşükse çalışmıyosun ve boş vaktin olmalı örneğin futbolda iyi misin geliştir kendini futbol deyince arkadaşlarının aklına ilk sen gel.

Boş vaktim fazla var.

Şartlar biraz farklı olsa da hemen hemen aynı durumdayız dostum. Ben bunu kendimi farklı şeylere adayarak aşıyorum. Üniversitedeyim ve alttan derslerim kaldığı için okula gitme zorunluluğum yok. Ben de çalışıyorum, kendime vakit ayırmıyorum. Çünkü düşündüğüm zaman kendimi kötü hissediyorum. Çok uzun süreli bir çözüm değil belki ama deneyebilirsin. Kendine imkanların dahilinde bir hobi bulman gerekiyor fakat bu hobi sırasında kendini büsbütün yaptığın işe adamak zorunda olmalısın. Biliyorum, hobi bulmak ve yapmak için enerjin ya da isteğin yok. Bir şekilde o motivasyonu bulman gerekiyor. Yoksa bu şekilde hiçbir yere varılmıyor.

Geri
Yukarı