Çok Paranız Olsa Ne Yapardınız?

En mantıklısı yatırım yapmak, hazıra dağ bile dayanmazken bu para hiç olduktan sonra insan depresyona girer. 1000 tane tır alacan verecen kiraya bakacan dalgana.
Bana 1000 tır alacak kadar parayı verin, hazıra dağ nasıl dayanıyormuş göstereyim. :)

Çok paradan kasıt 1-2 milyon ise emin olun o büyük bir para değil, kendinizi biraz kaptırırsanız ne olduğunu anlamadan eriyip gidecek bir para. 100-200 milyon (TL de olur) verin, hayatımın sonuna kadar hiç çalışmadan, sadece sevdiğim şeyleri yaparak (kitap okuyarak, gezerek, araştırma yaparak) yaşarım.

Kendime Bir Gamer Studio kurarım içine özel yapım ekran kartlı işlemcili bilgisayar yaptırırım farklı özellikleri olan bilgasayarlarda yaparım türktelekom'a ordan bi 10 milyon falan atıp koçum buraya en iyisinden bir internet derim ve internet çektiririm sonra stüdyonun tam ortasına Elmas kaplama özel yapım bir Atatürk heykeli diktiririm girişe türk bayrağı asar arkadaşları çağırır counter atarım maçı feedleyeni parayla döverim ve bide sanırsam Donald Trumpun saçını yeşile boyarım

Beyler konuyu okudukça anladım ki, paranın miktarını tahayyül dahi edemeyen arkadaşlar var. Ben size bir odadan ibaret dev bir saray dolusu paradan bahsediyorum. 1+1 diyorum, ki +1 olanı da minnacık bir tuvalet diyorum.

Şimdi aşağıdaki resme biraz bakın... Aşağıdaki resimde; 207 milyon $, 18 milyon pezo, 200 bin €,113 bin Hong Kong doları bulunmakta. Bu paraları topladığınızda yaklaşık olarak 209 milyon $ ediyor. Ki bu da 720,65 milyon TL ediyor. Yani odada neredeyse 1 milyar dolar var! :rolleyes:

Bir Oda Dolusu Para...jpg

Özetle, biraz daha yaratıcı düşünüp sınırlarınızı zorlarsanız sevinirim. :D

Türk Telekom'a ordan bi 10 milyon falan atıp "Koçum! Buraya en iyisinden bir internet..." derim ve internet çektiririm.
Kendi internetini kursan daha ucuza gelir. Hem de daha sağlam olur. :penguen:

Arkadaş ben nasıl bir insanım ya! Hayalimde bile fakirim o derece. Fakirlik kanıma, beynime işlemiş resmen.

Ben de şuan yaptığımdan farklı bir şey yapmazdım.

Aslında farklı bir açıdan bakmak lazım. Hayatın bir yönü de bu aslında. Azla yetinmek. Donald Trump'ı parasız bırakın, Anadolu köylerindeki yaşlı dedelerimiz kadar olamaz. Heyt be!

Bunlar hep hayal gücü. :)

Tamamını bir hesap kartına yüklemekle başlarım sonra aç isem önce bir yemek yerim :) ve başlarım temel önceliklerimi (ev, araba, iş, yatırım (çok değil)) gerçekleştirmeye. Bunlardan sonra 100 milyon dolarını sömürge ülkelerine istihdam sağlamak adına oralara harcarım, devletimin ekonomisine net ve karşılıksız 500 milyon dolar veririm doğrudan hazineye. Bunları yaptıktan sonra da geri kalan parayla dünyayı gezerim, dünya üzerinde tatmak, yapmak ve yaşamak istediğim şeyleri yaparım. Son kalan param ile de (sanırım yaklaşık 100-150 milyon dolar) uzay turizmi, uluslararası uzay araştırma merkezi gibi yerlere tamamını verip müstakil evimde huzura ermiş bir şekilde ölene dek şükür ve ibadet ederim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı