Çok stres yapıyorum

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok yoruldum. Çok stres yapıyorum sınavlarda. Yazılı olsun resmi sınavlar olsun bunaldım. Bugün girdiğim bursluluk sınavında stres yapıp son 1 saat kalınca çıktım. Aşağaya gittim oturdum ağlıyorum. Birkaç kişi geldi beni sakinleştirdiler ve iyi geldi. Gerçekten kazanabileceğim basit sınavı kazanamadım. Yıkıldım. Ben ne yapacağım arkadaşlar?

Arkadaşlar çok yoruldum. Çok stres yapıyorum sınavlarda. Yazılı olsun resmi sınavlar olsun bunaldım. Bugün girdiğim bursluluk sınavında stres yapıp son 1 saat kalınca çıktım. Aşağaya gittim oturdum ağlıyorum. Birkaç kişi geldi beni sakinleştirdiler ve iyi geldi. Gerçekten kazanabileceğim basit sınavı kazanamadım. Yıkıldım. Ben ne yapacağım arkadaşlar?

Merhaba kaçıncı sınıfsınız?

Buradan aldığın yardımların pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. Yıllardır sırf stres sebebiyle kronik hastalığım bile başladı. Bu tamamen senin psikolojini yönetmenle alakalı. Ama yönetemiyorsan bir psikiyatriste görünmelisin. Terapiye yollayabilir. Terapi işe yaramazsa ilaç tedavisi verecektir. Sadece belli sınav olduğu zamanlarda, özel günlerde kullanırsın.

Buradan aldığın yardımların pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. Yıllardır sırf stres sebebiyle kronik hastalığım bile başladı. Bu tamamen senin psikolojini yönetmenle alakalı. Ama yönetemiyorsan bir psikiyatriste görünmelisin. Terapiye yollayabilir. Terapi işe yaramazsa ilaç tedavisi verecektir. Sadece belli sınav olduğu zamanlarda, özel günlerde kullanırsın.
Hocam aşırı mutsuzum. Stres yapınca karın ağrısı başlıyor o bitince tuvaletim geliyor. Size de oluyor mu ?

Merhaba hocam, hiçbir sınav hayatın sonu değildir öncelikle bunu bilerek sınavlara girin. Belli ki küçüklük dönemlerinizde sınavların aşırı önemli bir şey olduğunu aklınıza yerleştirmişsiniz ve hâlâ da o şekilde devam ediyorsunuz.
Tabii ki önemliler ama bir yere kadar. Lütfen hiçbir şeyi hayatınızdan önemli görmeyin. Sınav dediğiniz geçer gider, bu kadar basit.

YKS senesindeyim sağlık sorunlarından dolayı çalışamadım. Maksimum 350 alırım şu anki denemelere göre ben bile bu kadar stres yapmıyorum sakin ol. YKS'yi kazanamazsam gider herhangi bir işe girerim. Ki başvurdum da havalimanına mülakata çağırdılar.
Hiçbir sınav hayatından önemli değil. Seneye tekrar çalışırsın başarırsın ha başaramazsan yine bir şey değişmiyor ki hayatında. Denedim olmadı dersin. Herkesin hayalinde yapmak istedikleri var ama kim o hayallerini gerçekleştirebiliyor? %10'luk kesim o hayallerini yaşıyor.

Bu kadar sinir stres yapmak o vucudu yorar. Git kendine motive edecek şeyler yap, spor, dizi, film,Bu yaşta kronik hastalıklar ile yaşamak istemezsin .

Geri
Yukarı