Çok uzun oyunları oynayamıyorum

Makaleler
4
Yer
Ankara
Arkadaşlar bu sadece bendeki bir sorun mu? 40-50 saatin üstüne çıkan oyunları oynayamıyorum. Canım sıkılıyor, yeni bir şey denemek istiyorum. Hikayeye odaklanamıyorum. Sizde de böyle oluyor mu? Arada bir bu tarz oyunlar çıksa sıkıntı etmezdim muhtemelen ama neredeyse tüm oyunların bu şekilde olması beni bayıyor da bayıyor.

Artık çoğu oyun bu modele geçtiği için bir anlamı yok haliyle sıkıyor normal.

Arkadaşlar bu sadece bendeki bir sorun mu? 40-50 saatin üstüne çıkan oyunları oynayamıyorum. Canım sıkılıyor, yeni bir şey denemek istiyorum. Hikayeye odaklanamıyorum. Sizde de böyle oluyor mu? Arada bir bu tarz oyunlar çıksa sıkıntı etmezdim muhtemelen ama neredeyse tüm oyunların bu şekilde olması beni bayıyor da bayıyor.
Bu dediğin sorun açık dünya oyunlarında olur genelde. Çünkü oyunu uzatmak için haritanın diğer ucuna görev koyarlar. Anlamsız yan görevler olur vs. Eğer bu durum seni sarmıyorsa ve açık dünya oyunları seviyorsan zaten çok seçeneğin yok. Kaliteli olanlardan seçmen gerek.

Yani aslında sorun oyunun uzun olması değil. Hikayeden kopuk yan görevleri takip etmek istememen :)

Çok fazla oyun açık dünya olarak geliştiriliyor ve haliyle bir yerden sonra bayıyor. Meselâ ben RDR2'yi bir türlü oynayamadım; 15-20 saatten sonra baymaya başladı. Oraya git, şuraya git, yok kamptakiler aç, git hindi filan avla. Kamptakilerin sorunları var, onlara psikiyatristlik yap, falan fişman. Ana hikâyede ilerlemeye vakit kalmıyor. Oyun sanki oyun değil, tam zamanlı iş.

Son düzenleme:
Bu dediğin sorun açık dünya oyunlarında olur genelde. Çünkü oyunu uzatmak için haritanın diğer ucuna görev koyarlar. Anlamsız yan görevler olur vs. Eğer bu durum seni sarmıyorsa ve açık dünya oyunları seviyorsan zaten çok seçeneğin yok. Kaliteli olanlardan seçmen gerek.

Yani aslında sorun oyunun uzun olması değil. Hikayeden kopuk yan görevleri takip etmek istememen :)
Kesinlikle öyle. AC Valhalla'yı belli bir yere kadar sıkılmadan keyifle oynadım. Ama sonralarda yeni ittifak ve görevler için daha güçlü olmam gerektiğini, boş boş şeyler yapmam gerektiğini öğrenince oyundan ne kadar çok keyif alsam da kısıtlı vaktim olduğu için kenara koyma kararı aldım.

Geri
Yukarı