Yıllarca MMORPG oynadıktan sonra FPS/TPS oyunları oynayamıyorum

XLlonKJEE

Hectopat
Yıllarca MMORPG türü oyun oynadım aksiyon shooter türü oyunlara çoğu zaman içim ısınmadı. Ama oynamak istediğim birkaç oyun vardı beceremediğim, APB Reloaded bunlardan birisi. Knight Online, silkroad, Blade & soul, ve şu anda aktif olarak Black Desert Online oynamaktayım. Son zamanlarda artık MMORPG türünden sıkıldığımı biraz rekabet aradığımı fark ettim. LoL gibi MOBA oyunlarının zaten şu anki durumu ortada bozuk karakterler, değişik ve saçma kitlesi derken LoL zaten oynanabilirliğini minimuma indirmiş durumdayken tabii ki de LoL oynayamazdım.

Ancak şöyle Steam kütüphanesinde gezerken APB Reloaded'i gördüm. Eski püskü ama benim oynadığım zamanlarda İngilizcemin yeterli gelmemesi sebebiyle oyunda bir şeyler beceremeyip bırakmıştım, ama o dönem CS:GO, R6 gibi FPS oyunlarına Türk gençliği gibi bende kafa yorduğum için shooter oyunlara yatkınlığım vardı. Geçen hafta tekrar indirip oyuna girdiğimde adam vuramadığımı, bırakın vurmayı görmeme rağmen vücudumun tepki vermesi çok uzun sürdüğünü fark ettim ve artık sanırım yaşlandım dedim. Ama bir dakika 20 yaş daha yaşlı olmamalı :D? MMORPG oyun oynamaktan reflex vs fazla gerek duymadan sadece kombo ezberleyip oynadığın oyun türü benim FPS/TPS shooter türü oyunlardaki yatkınlığımı yok etmiş.

Sizin de böyle sonradan fark ettiğiniz olaylarınız var mı acaba?

Hocam anılarınızı merak ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı