Colorful A320M-K Pro V14 almamak için nedenler

İyi olur. Gördüğüm kadarıyla sisteminizdeki tek dandik şey bu anakart. Diğer parçalar gayet iyi, kaliteli. Bundan kurtulup giGA-ASUS-MSI B450'ye geçtiğinizde rahat edersiniz.

Bir diğer dandik parçada SanDisk SSD ama o işimi görüyor sorun çıkarmadı insanlar sorun çıkarıyor dedi ama sıkıntısını görmedim.

Siz hazır sistem mi aldınız?
Büyük ihtimalle öyle Sapphire Colorful Neo Forza hep Teknobiyotik'te satılan ürünler.
PSU Corsair ama ondan emin olamadım🙃
Evet,Hazır sistem aldım çoğunu değiştirdim.Teknobiyotik'in en büyük düşmanıyım.
Tüketici Mahkeme Heyetine gitsem haklı bulunur muyum acaba? Ama sabır edemedim.Direk parçaları sattım kurtuldum.

Turbox gibi bir marka değil.
Ekran kartı konusunda iyi bir firma. Sadece Türkiye'de bilinmiyor.
Hazır sistem aldığım için B450 olanını kullanmaktayım sorun yaşasam ben direkt gömerim zaten abarttiginız kadar kötü değil 🙃.
Ha alınır mı dersen hayır alınmaz.
Ben markayı bilmiyorum ama arkadaşın anlattığına bakarsak piyasanın altında bir kalitede ürün. Turbox daha da kötü olabilir. Bu durumda bu da ehven-i şer olur ancak. Türkiye'de bilinmiyor ama diğer bilinmeyen ya da yaygın olmayanlar mesela bir Asrock veya Biostar olmadığı da aşikar. Dediğiniz gibi alınmaz. Mecbur kalınmazsa bulaşılmamalı. Ekran kartında da belki anakarttan iyidir ama yine de kalite ve sorunsuzluk olarak iyi olmayacaktır tahminen. Markaya kısaca bir baktım. Olayı ucuzluk. Bunu da 1.kalite değil, 2-3. kalite parçalar kullanarak yapıyor olmalı.

Bir diğer dandik parçada SanDisk SSD ama o işimi görüyor sorun çıkarmadı insanlar sorun çıkarıyor dedi ama sıkıntısını görmedim.
Evet. Bendeki UV500'ü alırken çok araştırmıştım. Tier listlere bakmıştım. Özellikle dram ve kontrolcülerine dikkat ettim. WD blue ile aynı kontrolcü vardı. Bir de yanılmıyorsam az da olsa dram vardı. Çok ssd var ama giriş seviyesinde çoğu pert. Düşük fiyatlı birtek benimki makuldu (216tl) acilen aldım. Bütçem olsa daha iyisini alırdım. A400 de kingston ama o da dandik. HyperX'lerin içinde de A400 varmış. Sata disk alacaksan 870 evo onu alamazsan da Seagate Barracuda 120, Wd blue gibi modeller en iyisi gibi. Daha da vardır tabi marka değilde model çok fark ediyor.

Ben markayı bilmiyorum ama arkadaşın anlattığına bakarsak piyasanın altında bir kalitede ürün. Turbox daha da kötü olabilir. Bu durumda bu da ehven-i şer olur ancak. Türkiye'de bilinmiyor ama diğer bilinmeyen ya da yaygın olmayanlar mesela bir Asrock veya Biostar olmadığı da aşikar. Dediğiniz gibi alınmaz. Mecbur kalınmazsa bulaşılmamalı. Ekran kartında da belki anakarttan iyidir ama yine de kalite ve sorunsuzluk olarak iyi olmayacaktır tahminen. Markaya kısaca bir baktım. Olayı ucuzluk. Bunu da 1.kalite değil, 2-3. kalite parçalar kullanarak yapıyor olmalı.

Evet. Bendeki UV500'ü alırken çok araştırmıştım. Tier listlere bakmıştım. Özellikle dram ve kontrolcülerine dikkat ettim. WD blue ile aynı kontrolcü vardı. Bir de yanılmıyorsam az da olsa dram vardı. Çok ssd var ama giriş seviyesinde çoğu pert. Düşük fiyatlı birtek benimki makuldu (216tl) acilen aldım. Bütçem olsa daha iyisini alırdım. A400 de kingston ama o da dandik. HyperX'lerin içinde de A400 varmış. Sata disk alacaksan 870 evo onu alamazsan da Seagate Barracuda 120, Wd blue gibi modeller en iyisi gibi. Daha da vardır tabi marka değilde model çok fark ediyor.
Ama teknobiyotik,bu ürünü 2020 Kasım'da 450 TL olarak biçimlendirmiş.Sıkıntı orda bence.
Ben herşey dahil 3000TL almıştım.
Konu nedir peki?
Colorful Anakartı bu dediğim sorunlar.

1-Colorful alınır mı? Sorusu bile hatalı, kesinlikle alınmamalı.
2-Colorful BIOS'u gerçekten çok kötü bu kadar eski bir yapım olamaz biz Çinli miyiz bizi kandırabileceklerini sanıyorlar.
3-SATA portları dandik çıkarıp takarken bile yana doğru bakmaya başladı.
4-USB 2.0 portundan, 2 tane USB 3.0 portundan 2 tane koymuşlar. 4 port kime yeter ya!
5-USB 3.0 portum kalmadı hepsi kırıldı, zaten 2 tane koymuşlar utanmadan.
6-Teknobiyotik satıyor, bir de utanmadan övüyor.

Çok doğru yıllardır BIOS Update bile yapamadım çok saçma Update'leri var + portlarin bazilari geçen seneden itibaren patlamaya başladi.

Aynı anakartı kullanan birisi olarak sonuna kadar katılıyorum sakın almayın. Sen niye aldın diye soran olursa da ben almadım. Asus a320 vardı. Arıza yaptı garantiye gönderdim. 20 gün geçtiği için değişim hakkım oldu. Sevgili Gencer Gaming ise muadil diye bana bunu kakaladı. Gelmeden önce biliyordum ama başka şansım yoktu. 700tl para iadesi yapıyorlardı ve anakartlar en kötü 1.5k. Mecbur bırakıldım. Üstünü tamamlayım başka model gönderin desem de istemediler çünkü bu kötü anakartı ellerinden çıkarmak istiyorlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı