Çözüldü Colorful H610MK M.2 V20 anakart görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammed çeker

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm, daha dün elime ulaşmış olan İncehesap'tan aldığım Colorful marka anakartima i3 12100F işlemci ve RAM taktım. Harici bir ekran kartında bağlayıp görüntü almayı denedim ancak görüntü vermedi. Ben de önce RAM'leri değiştirdim ardından ekran kartını ve bunları başka bir bilgisayarda test ettim. Sorunsuz çalışıyorlar. Ardından BIOS pili çıkarıp geri taktım BIOS sifirlamasi için ancak yine görüntü yok. Ardından işlemciyi çıkarım yeniden taktım yine görüntü yok. Daha sonra buzzer girişi olduğunu gördüm ve bir hata kodu verir mi diye düşünerek buzzer taktım ancak start verdikten sonra klasik tek bip aldım. Normalde bip sesinden sonra görüntü vermesi gerekiyor ancak yine de görüntü alamıyorum. Ne yaptıysam olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Kartı sıfır olarak aldım, fanlar dönüyor. CPU, HDD, GPU, RAM leşleri yanıyor. Buzzerden tek bip sesi geliyor ama görüntü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeni kartım kargoda olduğundan elimde AMD HD3850 NVIDIA 9500GT var onlarla denedim görüntü yok ama aynı kartları 9.nesil sistemde denediğimde çalışıyor anakartin RAM desteği listesine baktım adate XPG Kingston gibi markaların RAM'leri ve seri notları yazıyoronlar dişinda farklı marka bir RAM takılsa calismazmi

Sistem çalışıyor, UEFI bir kart değil CSM kapalı olduğundan görüntü alamıyorsunuz gibi.
Öncelikle selamünaleyküm, daha dün elime ulaşmış olan İncehesap'tan aldığım Colorful marka anakartima i3 12100F işlemci ve RAM taktım. Harici bir ekran kartında bağlayıp görüntü almayı denedim ancak görüntü vermedi. Ben de önce RAM'leri değiştirdim ardından ekran kartını ve bunları başka bir bilgisayarda test ettim. Sorunsuz çalışıyorlar. Ardından BIOS pili çıkarıp geri taktım BIOS sifirlamasi için ancak yine görüntü yok. Ardından işlemciyi çıkarım yeniden taktım yine görüntü yok. Daha sonra buzzer girişi olduğunu gördüm ve bir hata kodu verir mi diye düşünerek buzzer taktım ancak start verdikten sonra klasik tek bip aldım. Normalde bip sesinden sonra görüntü vermesi gerekiyor ancak yine de görüntü alamıyorum. Ne yaptıysam olmuyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Kartı sıfır olarak aldım, fanlar dönüyor. CPU, HDD, GPU, RAM leşleri yanıyor. Buzzerden tek bip sesi geliyor ama görüntü yok.

Görüntü kablosunu çıkarıp, sistemi açın, buzzer farklı bir uyarı verecek mi, kontrol edin.

Dahili grafik birimine bağlayıp BIOS ayarlarını kontrol edin.
İşlemci f modeli olduğundan harici kartsiz görüntü vermiyor

Görüntü kablosunu çıkarıp, sistemi açın, buzzer farklı bir uyarı verecek mi, kontrol edin.
Rami takmadan çalıştırdım buzzer 6bip sesi vererek ram takılı değil uyarısı verdi

İncehesapin iade işleri çok problemli oluyormuş paramı geri alamamaktan korkuyorum

İşlemci F modeli olduğundan harici kartsiz görüntü vermiyor

RAM'i takmadan çalıştırdım buzzer 6bip sesi vererek RAM takılı değil uyarısı verdi

İncehesap'in iade işleri çok problemli oluyormuş paramı geri alamamaktan korkuyorum

Sisteminde sorun yok, başka bir kablo ile görüntü almayı dene.

Sisteminde sorun yok, başka bir kablo ile görüntü almayı dene.
Herşeyi denedim dvi hdmı dönüştürücü VGA va olmuyor bip sesi geliyor ekran yok Ctrl alt delete yapiyorum sistem yeniden başlasın diye sistem yeniden başlıyor ama yine görüntü yok işlemci f model olmasa direk onboard alacam ama yapamıyorum

Hocam görüntü alamadığınıza göre her şeyi denememişsiniz, sistem ok veriyor, açılıyor, ya monitörde ya da kabloda sorun var. TV varsa HDMI ile TV de deneyin.
Denedim hocam monitörlerde tvdede farklı kablolarlada denedim akıl sır erdiremiyorum çok uzun zamandır bilgisayar işleri ile uğraşıyorum arızalı parça kendini belli eder ama burda tıkandım taktigim ekran kartı eski bir kart ondan olabilirmi diye düşünüyorum

Yeni kartım kargoda olduğundan elimde AMD hd3850 nvdia 9500gt var onlarla denedim görüntü yok ama aynı kartları 9.nesil sistemde denediğimde çalışıyor anakartin ram desteği listesine baktım adate xpg Kingston gibi markaların ramleri ve seri notları yazıyoronlar dişinda farklı marka bir ram takılsa calismazmi

Yeni konular

Geri
Yukarı