Diğer ".com" uzantılı alan adı 0.06€

Eşek? Düzgün ifade et, düzgün konuş. Ben hostingimin Ns'sini yapmak istiyorum, zaten Cloudflare denedim oldu. Ben sana bunu diyorum.

Hadi bu hatayı es geçtim, napıyordunuz 5 gündür destek ekibi çay mı içiyor? Özellikle hafta içi?

Hostingimin ns hata veriyor.

Hosting ile denemedim fakat direkt hostingi oluşturduktan sonra Ns'lere yönlendirme yaparken de problem olmuyor olması gerek çünkü yapanlar var, görüyorum diğer forumlarda.
Eğer ki olmuyorsa da Cloudflare'ı yönlendireceksin zaten hostinge neden bu kadar çabalıyorsun? Cloudflare kullanman senin zararına değil faydana sonuçta.
Kendimi gayet düzgün ifade ettiğimi düşünüyorum, sen bana atarlı giderli bir yanıt attıktan sonra özür dilerim paşam affet diyecek halim yok.
Şu an da yeni ekran kartım gelene kadar bilgisayarımı kullanamayacağım. Geldikten sonra hosting alıp deneyeceğim, eğer bende olursa sana da haber vereyim çalışıp çalışmaması hakkında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an devam ediyor mu?

Evet hocam ediyor, cezalıydım cevap veremedim.

Alabilirsen ediyor, hesabı açıp 2-3 gün bekledim uyarının gitmesi için uyarı hala vardı dün satın alımını gerçekleştirdim bu sabaha hesabım tekrar silinmiş. Pek güvenilir değil bence.

Uyarı varken satın alım yapınca zaten kapatıyorlar hesabı.

3 domain satın almıştım, onay sürecine girmişti ama 2 gün sonra hesabı silmişler. Uğraşmayın.

Uyarı var mıydı, uyarı varken satın alım yapınca %100 siliyorlar.

Arkadaşlar eğer bir kere alım yaptıktan sonra sonraki denemelerinizde sepette fiyat artıyorsa şunu yapmanız gerekiyor:
Gizli sekmeye giriyorsunuz, hesabınızda oturum açmadan almak istediğiniz alan adını yazıp devam ediyorsunuz. İleriki kısımlarda sizden hesabınızda oturum açmanızı isteyecek. O kısımda oturumu açıktan sonra sepette ilerleyince gördüğünüz gibi 20€ gibi bir ücret yerine tekrardan 0.72€ indirimli ücret gözükecek. O şekilde kampanyadan tekrar faydalanabilirsiniz.

Uyarı vardı, hesap 3-4 gün bekledi uyarı gitmedi ben de alıp deneyeyim dedim silindi.
Geçmiş olsun, neye göre uyarı veriyor bilgim yok ne yazık ki. Ama şu sıralar kampanya çok fazla suistimal edildiğinden dolayı yeni hesapların alan adı alması biraz zorlaştı gördüğüm kadarıyla. Ben aktif olarak hâlâ daha alım yapabilmekteyim.

Ben hostingimin Ns'sini yapmak istiyorum, zaten Cloudflare denedim oldu. Ben sana bunu diyorum.

Hadi bu hatayı es geçtim, napıyordunuz 5 gündür destek ekibi çay mı içiyor? Özellikle hafta içi?

Hostingimin ns hata veriyor.

Hocam şimdi olayın doğrusunu öğrendim. Şu şekilde işliyor muhabbet arkadaşımın anlattığına göre:
Cloudflare olmadan yapmak mümkün fakat biraz uğraştırıcı bir iş denebilir. NS1 ile NS2 IP adreslerinin farklı olmasını talep ediyorlar nedeni ise Almanya'da .de alan adları bu dediğim şekilde çalışıyormuş o yüzden de kendi sistemleri üzerine yapmışlar fakat bizim TR'deki hosting firmalarında aynı IP üzerinde oluyor nameserverlar. Cloudflare'de ise sabit bir IP adresi olmayıp belki de binlerce IP adresi olduğu için böyle bir problem yaşamıyoruz.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, neye göre uyarı veriyor bilgim yok ne yazık ki. Ama şu sıralar kampanya çok fazla suistimal edildiğinden dolayı yeni hesapların alan adı alması biraz zorlaştı gördüğüm kadarıyla. Ben aktif olarak hâlâ daha alım yapabilmekteyim.

Hocam şimdi olayın doğrusunu öğrendim. Şu şekilde işliyor muhabbet arkadaşımın anlattığına göre:
Cloudflare olmadan yapmak mümkün fakat biraz uğraştırıcı bir iş denebilir. NS1 ile NS2 IP adreslerinin farklı olmasını talep ediyorlar nedeni ise Almanya'da .de alan adları bu dediğim şekilde çalışıyormuş o yüzden de kendi sistemleri üzerine yapmışlar fakat bizim TR'deki hosting firmalarında aynı IP üzerinde oluyor nameserverlar. Cloudflare'de ise sabit bir IP adresi olmayıp belki de binlerce IP adresi olduğu için böyle bir problem yaşamıyoruz.
Hocam eşşek demen ayip oldu. Neyse o konuyu unutalim. Ben adamlara mail attim, kendileri ayarlayip yapti ve oldu. Mail üzerinden atın, site üzerinden talep atınca olmuyor.

Geri
Yukarı