Comnet nasıldır?

Kablolu bağlanıp test yapar mısınız?
Hocam elimde maalesef kaliteli bir kablo yok :( olsa da Download ve Upload'ın en fazla 5 mbps artmasını bekliyorum. Öyle büyük bir artış olmayacaktır. Ping açısından diyorsanız Router üzerinden de trace atılıyor. Attığımda 1ms farkediyor. Yani kablosuz bağlantı ek olarak 1ms ekliyor. Pek bir fark yok dediğim gibi.

@erengore bu konuyu comnet ile konuşmayı denedin mi? Bu arada Driver Booster'ı sil. Pek güvenilir değil.
Wi-Fi sürücüsünü direk güncellemek istedim o yüzden hızlıca kurdum hocam. Comnet'i aramıyorum çünkü Upload'ın gitmesinden korkuyorum :)

Wi-Fi sürücüsünü direk güncellemek istedim o yüzden hızlıca kurdum hocam.

O da eski ya da yanlış sürücü kurmuştur ekstra sıkıntılara sebep olmuştur. En iyisi manuel güncelleme yapmak. Daha da iyisi kablolu bağlantı kurmak çünkü en önemlisi bu. Kablosuz bağlantıda yapılan testler anlamsız.

@erengore o upload var iken ben TT'yi bile aramam. Peki Fortnite'da nasıl? Sunucu seçme yerinde. Paket kaybı var mı? Bir de LoL euw nasıl ping değerleri?
Fortnite'a hiç girmedim hocam. Ama R6'da bir kez bile Fiş işareti (Ne sarı fiş ne de kırmızı fiş bir kere olsun çıkmadı) bakın abartmıyorum bir kez bile çıkmadı. R6'da bağlantı kesilmelerinin sebebi TT'ymiş. R6'da pingim de çok düşüktü. Aynı altyapıda TT Fiber kullanan arkadaş 55ms alırken ben 43 48 arası oynuyorum. Rocket'de ise dediğim gibi 95 aldığım server'de 55'e düştü.
Paket kaybı hiç olmadı hocam
Tr'deki lol sunucusunda 12ms ama euw server'i için test yapamadım. riot.de 'ye mi atıyorduk ?

@erengore R6'da senin 48 ms yazan yerde bende 43 ms yazıyor. Oyun içinde 34-38 arası dolaşıyor. LoL euw te peki ne kadar bakabilir misin? 40 ping veriyorsa aşarı iyi.
riot.de miydi hocam? Oyuna girmeden nasıl test edebilirim?
riot.de için ping sonucum 55ms çıktı hocam. Önceden hiç riot.de'ye ping atmadığım için önceki haliyle sonraki halini kıyaslayamadım.

Geri
Yukarı